Nawigacja

Partners

Czwartek 22.02.2018

Czwartek 22.02.2018
liczba odwiedzin: 2320595

Mapa

Zachęcamy do polubienia naszej strony yes

Dziękujemy heart

Witamy w Przedszkolu Nr 10 im. Juliana Tuwima

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku

od 6.30 do 16.30

Grupy popołudniowe

od 13.30 do 19.00

 • 14.02.2018

  Dyrekcja Przedszkola informuje rodziców dzieci, które uczęszczają do przedszkola, że do dnia 23 lutego 2018r. są zobowiązani złożyć deklarację o chęci dalszej edukacji w naszym przedszkolu. Deklaracja dotyczy roku szkolnego 2018/2019. Dokumenty należy złożyć osobiście w sekretariacie przedszkola w godzinach od 7.00 do 15.00.

  Rekrutacja nowych kandydatów do przedszkola nastąpi od 01 marca 2018r. do 30 marca 2018r.

  Wszystkie informacje oraz dokumenty dotyczące rekrutacji będą umieszczane na naszej stronie internetowej: www.przedszkoletuwima.edupage.org w zakładce: Rekrutacja 2018/2019.

 • 14.02.2018

  Tradycyjnie w tym miesiącu zapraszamy rodziców na zajęcia otwarte. Rodzice mają kolejną okazję uczestniczyć w obserwacji swoich pociech podczas zajęć edukacyjnych. Dodatkowo przed lub po zajęciach organizujemy spotkanie ze specjalistami - psychologiem, logopedą, rehabilitantką - którzy przeprowadzą pogadanki związane z Dojrzałością Szkolną oraz problemami rozwojowymi np. wady wymowy, wady postawy. Informacje o terminie zajęć otwartych można przeczytać na stronach poszczególnych grup w zakładce "Informacje dla rodziców".

 • 15.02.2018

  Na pierwszych zajęciach kółka przyrodniczego po feriach wyciągaliśmy wnioski z przeprowadzonego eksperymentu. Obserwowaliśmy co stało się z roztworem soli. 

  Następnie rozmawialiśmy na temat wyglądu cebuli, a także jej zastosowania. Porównywaliśmy cebulę jadalną z cebulą hiacynta. Dzieci doskonale wiedziały co jest potrzebne do wzrostu rośliny. Chętnie zasadziliśmy cebule w małych doniczkach i zaobserwujemy jak będą się rozwijały z dnia na dzień. Posłuży nam do tego przygotowana karta obserwacji, gdzie dzieci będą codziennie rysowały stadium rozwoju roślinki.

 • 15.02.2018

  Dzieci z grupy I PRACUSIE lubią wiedzieć co dzieje się w kraju i na świecie. Dziś rozmawialiśmy na temat trwających zimowych igrzysk olimpijskich. Dzieci poznały mnóstwo ciekawostek na ich temat. Dowiedzieliśmy się także, co ile lat są organizowane takie zawody a także wskazywaliśmy na zegarach czas w Polsce i PjongChang. Była również praca plastyczna, polegająca na wyklejeniu plasteliną flagi olimpijskiej. 

 • 14.02.2018

  heartDziś obchodzimy dzień zakochanych, czyli Walentynki.heart Pani Ola i pani Ania przeprowadziły zajęcia na temat uczuć jakimi dzieci obdarowują swoich najbliższych. heartByły wspólne zabawy, a także pieczenie ciasteczek w formie serduszek. heartPo uśmiechach dzieci widać, że ten dzień można zaliczyć do bardzo udanych!heart

 • 14.02.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Olimpiada Zimowa w gr.V.

 • W dniu 13.02.18r. w grupie V "Marzycieli" odbyłu się zajęcia na temat  Olimpiady Zimowej. Dzieci poznały  historię powstania pierwszych olimpiad oraz wybrane dyscypliny olimpijskie. Następnie wykonały  wspólnie pracę plastyczną  - plakat. Na zakończenie obejrzały film "Bolek i Lolek na olimpiadzie". Zajęcie było inspiracją do zabawy dowolnej w której dzieci zamieniły się w prawdziwych sportowców.

 • 02.02.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia otwarte w grupie III- metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherbone.

  26.01.2018r. odbyły się w grupie III zajęcia otwarte związane z ćwiczeniami ruchu rozwijającego metodą Weroniki Sherbone, które poprowadziła pani Anna Naczyńska. Ćwiczenia, które zostały przedstawione wpływają pozytywnie na całe ciało i umysł małego i dużego człowieka. Dziękujemy rodzicom za tak liczne i otwarte przybycie. Zapraszamy do fotorelacji :)

 • 01.02.2018

  WIKTORII, ALANOWI, FILIPOWI i MATYLDZIE ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO. NIECH WAM SIĘ SPEŁNIĄ MARZENIA!!! Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Urodziny w grupie VII.

 • 26.01.2018

  Dziś odbyły się w naszej grupie kolejne zajęcia otwarte dla rodziców. Temat, który nam towarzyszył, to "Zimowe zabawy z dniami tygodnia". Dzieci w formie różnorodnych zabaw zapoznały się z poszczególnymi dniami tygodnia. Były zagadki, zabawy ruchowe, wspólne muzykowanie oraz praca plastyczna, która służyła nam do wykonywania ćwiczeń oddechowych. Zajęcia miały na celu:
  - Zapoznanie dzieci z nazwami dni tygodnia; - Uświadomienie dzieciom następstwa dni
  tygodnia.
  - Rozwijanie wyobraźni dzieci.
  - Rozwijanie pamięci dzieci; wdrażanie do wywiązywania się przydzielonych zadań.
  - Zachęcanie do korzystania z nowych technologii
  - Wykonywanie ćwiczeń oddechowych
  - Integracja środowiska przedszkolnego z rodzinnym
  Dziękujemy obecnym rodzicom za wspólną zabawę.

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach
  ul. Jana Pawła II 18
  44-230 Czerwionka-Leszczyny
 • 324312040

Galeria zdjęć