SZLACHETNA PACZKA

19 grudnia 2013r.

Otrzymaliśmy podziękowanie za pośrednictwem wolontariusza od obdarowanej rodziny. Oto treść podziękowania:

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem SLA-1414-051605), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę: Największą radość okazały oczywiście dzieci - cieszyły się ekspresyjnie z każdego nawet najmniejszego prezentu (klej, blok, inne artykuły szkolne, słodycze, ubranka (śmieszne czapki z uszkami czy wełniany komplet czapki i rękawiczek) czy w końcu zabawki). Dziewczynki - Daria oraz Martynka pomagały mamie odpakowywać każdą paczkę rozrywając papier do pakowania. Niestety Mateusz był chory i leżał w łóżku, dlatego nie uczestniczył w odpakowywaniu. Szczególną radość dla dziewczynek sprawiły wymarzone lalki z serii Monster High oraz inne gadżety z bohaterkami z tej bajki (naklejki, kosmetyki dziecięce). Patryk ucieszył się ze sportowych butów, a pani Ania z dużej ilości ubrań i obuwia dla dzieci oraz dla siebie. Pan Mariusz wzruszony przyglądał się scenie odpakowywania paczek. Odpakowywaniu towarzyszyły śmiechy i zabawne okrzyki dzieci a także widoczne wzruszenie dorosłych.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz: W imieniu swoim oraz Rodziny bardzo dziękuję za udział w tegorocznej Szlachetnej Paczce - szczególnie dziękuję za pomoc udzieloną Rodzinie Pani Ani, w tym przede wszystkim jej małym dzieciom. Oglądanie radosnych dzieci, które cieszyły się z każdego odpakowanego prezentu to największy sukces dla wolontariusza i sens jego pracy, ale jest on możliwy tylko wtedy, gdy pojawia się taki wspaniały Darczyńca jak Wasze Przedszkole. Z uznaniem odnotowuję, że kontakt z Państwem przed przekazaniem paczek i w jego trakcie był wzorcowy. Bardzo dziękuję również za to, że paczka odpowiadała wszystkim wymienionym przez Rodzinę potrzebom, a nawet była większa niż ich lista. Na koniec ślę życzenia Wesołych Świąt dla wszystkich pracowników Przedszkola oraz wszystkich dzieci i ich rodzin!

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina: "Bardzo dziękujemy i z całego serca wyrażamy swoją wdzięczność za przygotowaną dla nas paczkę i zawarte w niej prezenty. Jest ona dla nas wielką pomocą w trudnej sytuacji w jakiej się obecnie znaleźliśmy, a szczególne znaczenie ma ona dla naszych dzieci, które cieszą się z każdego otrzymanego prezentu. Jeszcze raz dziękujemy i życzymy wszystkim osobom, które przygotowywały dla nas paczkę wesołych, rodzinnych i pogodnych świąt!"

09 grudnia 2013r.

Dyrekcja Przedszkola składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tej szlachetnej akcji.

Fotorelacja oraz podzięowania w zakładce: ALBUM FOTOGRAFICZNY

06 grudnia 2013r.

W tym dniu nastąpił finał akcji "SZLACHETNA PACZKA" w naszym przedszkolu. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania dzieci, rodziców i pracowników naszej placówki. Przyniesiono i podarowano wybranej rodzinie rzeczy o które prosili. Koordynatorka Monika Czerner monitorowała, czy przyniesione rzeczy mają odpowiedni rozmiar i czy wszystko jest z listy. Aby spełnić oczekiwania wybranej rodziny, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy, by zakupić rzeczy z listy, których nie podarowano. I tak, podczas uroczystośći DNIA TATY, DNIA GÓRNIKA zebrano kwotę 635,00 zł. Do zbiórki pieniędzy przyłączył sie także personel przedszkola. Dnia 4 grudnia komisyjnie przeliczono pieniądze i zakupiono brakujące rzeczy, m.in.

obuwie sportowe - 100,00; artykuły papiernicze - 57,00; papier ozdobny - 40,00; łódź na pilota - 42,00; lalki Monster High - 109,00; zabawki - 84,00; buty dzicięce - 69,00; zabawki edukacyjne - 35,00; artykuły spożywcze - 49,00; srodki higieniczne - 50,00.

Dnia 5 grudnia 2013r, spakowano wszystkie przyniesione i zakupione rzeczy. Powstało 16 paczek. Pięknie zapakowane i opisane dostarczono 6 grudnia 2013r. do magazynu - OSP w Czerwionce-Leszczynach. Paczki do magazynu dostraczyły: Monika Czerner, Gabriela Kulesa, Izabela Gendarz, Izabela Piksa i Gabriela Grochla.

Tam otrzymaliśmy Certyfikat za udział w ogólnopolskiej akcji "SZLACHETNA PACZKA".

25 listopada 2013r.

DRODZY RODZICE I PRACOWNICY PRZEDSZKOLA!
Nasze przedszkole bierze udział w akcji ,,SZLACHETNA PACZKA”. Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie zarówno finansowe, jak i rzeczowe naszej akcji.

Akcja polega na przygotowaniu świątecznego prezentu dla wybranej przez nas rodziny. Rodzinę wybraliśmy 20 grudnia 2013r. Więcej szczegółów o tym projekcie przeczytać można na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Osoby, które chciałyby wesprzeć naszą akcję zachęcamy do kontaktu z wychowawczyniami w celu zapoznania się z potrzebami rodziny. Rodzina potrzebuje odzieży, żywności oraz pomocy szkolnych dla dzieci.

Mieliśmy okazję się przekonać o Waszej hojności organizując akcję : "Pomoc dla Zambii". Akcja zakońxczyła się ogromnym powodzeniem.

Produkty składamy w szatni lub u wychowawczyń grup w terminie do 5 grudnia 2013r.

Finał tej akcji w tym roku jest 7 i 8 grudnia 2013r.

Szczegółowych informacji udziela p. MONIKA CZERNER - tel. 324312040 wew. 16

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W AKCJI "SZLACHETNA PACZKA"

W tym dokumencie można zapoznać się ze szczegółami.

SZLACHETNA_PACZKA.doc