KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

PROGRAM „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” TO JEDEN

Z NAJWIĘKSZYCH  OGÓLNOPOLSKICH PROGRAMÓW EDUKACYJNYCH

DLA PRZEDSZKOLI   ORGANIZOWANY PRZEZ MARKĘ KUBUŚ

ORAZ FUNDACJĘ EKOLOGICZNĄ PARTNERSTWO DLA  ŚRODOWISKA.

Akcja powstała, by pomóc nauczycielom w edukacji przyrodniczej i ekologicznej najmłodszych. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić.

Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.

Program Kubusiowi Przyjaciele Natury to inicjatywa, która w twórczy i przyjazny sposób wprowadza dzieci w świat przyrody, ukazując jej piękno i walory, równocześnie ucząc jakie zachowania wpłyną na zachowanie jej bogactwa i różnorodności.

Przedszkola, które zgłaszają chęć udziału w programie otrzymują wyjątkowe materiały edukacyjne i  upominki dla dzieci, płyty CD z bajkami, piosenkami i dodatkowymi materiałami.

Po zrealizowaniu działań edukacyjnych przedszkole otrzymuje certyfikat potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Nasza placówka w powyższym programie bierze udział od jego drugiej edycji czyli po raz piąty.

Koordynatorkami programu są nauczycielki: Ilona Pukowiec i Natalia Grochla.

Raporty z poprzednich edycji programu:

MOJ_RAPORT_Z_KUBUSIA_2010.pdf

MOJ_RAPORT_Z_KUBUSIA_2011.pdf