Nawigacja

Profilaktyka - Plakaty informacyjne Profilaktyka - Filmy edukacyjne Wytyczne GIS Rekomendacje organu prowadzącego Procedura bezpieczeństwa Profilaktyka - ozonowanie Poczytajmy

COVID - 19 zasady bezpieczeństwa

Profilaktyka - ozonowanie

Data: 22.09.2020r.

W zwiazku z interwencją rodzica dotyczącą ozonowania w jednostkach oświatowych do Wydziału Edukacji, ozonowanie wstrzymano do wyjaśnienia z SANEPID-em.

Dyrektorzy Przedszkoli Nr 1, Nr 3, Nr 10 i Nr 11 wystosowały pismo dot. stosowania urządzenia DL-10GO3, w celach przeprowadzania zabiegu ozonowania w tych placówkach.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rybniku odpowiedział w dniu 17.09.2020r. , że "nie ma przeciwwskazań do stosowania urządzenia ozonującego w celu oczyszczania powietrza w placówkach".

W związku z pozytywna opinią PPIS w Rybniku, zabieg ozonowania w naszym przedszkolu będzie przeprowadzany od 24 września 2020r. zgodnie z procedurą oraz harmonogramem, gdyż zakupione urzadzenia posiadaja wymagane atesty i certyfikaty.

 

Data: 10.09.2020r.

Szanowni Rodzice!

Zakupiliśmy do przedszkola generatory ozonu. Skorzystaliśmy z następującej oferty:

"Szanowni Państwo


Wychodząc naprzeciw aktualnej sytuacji chcielibyśmy zainteresować Państwa naszą ofertą. Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w wyposażaniu przedszkoli, żłobków oraz szkół w profesjonalne generatory ozonu oraz oczyszczacze powietrza z lampą UV. Urządzenia te dezaktywują bakterie, wirusy, pleśń, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje chorobotwórcze, eliminują zanieczyszczenia smogowe, alergeny przenoszone drogą powietrzną, kurz, roztocza, lotne związki organiczne.

W związku z ponownym wzmożonym rozprzestrzenianiem się wirusa SarsCov-2 chcieliśmy zaproponować Państwu rozważenie wyposażenia placówki w skuteczny w zwalczaniu wirusów, bakterii, alergenów oraz uciążliwych zapachów - Generator Ozonu DA-10GO3."

Generator_Ozonu_DL-10G_do_przedszkoli_i_zlobkow.pdf 

Przykladowa_lista_placowek_oswiatowych.pdf

Zabieg ozonowania przeprowadzany jest zgodnie z instrukcją obsługi urządzenia. Personel obsługujący został zapoznany z Procedurą przeprowadzania zabiegu ozonowania w Przedszkolu Nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach. Zostały opracowane HARMONOGRAMY przeprowadzania zabiegu ozonowania, wietrzenia oraz zabezpieczenia ozonatorów. Omówiono także sposób przygotowania pomieszczenia do ozonowania. Zobowiązano pracowników do zapisywania wykonywanych czynności na kartach monitoringu oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Pierwsze ozonowanie 4 sal zostanie przeprowadzone 11.09.2020r. Zachowano wszelkie środki ochrony i bezpieczeństwa zgodnie z zasadami zawartymi w instrukcji obsługi.

Jesteśmy przekonani, że te działania wpłyną na  dezakywację bakterii, wirusów, pleśni, grzybów, wszelkich innych drobnoustrojów, na eliminację zanieczyszczeń smogowych, alergenów przenoszonych drogą powietrzną, kurz, roztocza, lotne związki organiczne; podsumowując na czystsze powietrze w salach.

                                                                                                                    Z poważaniem

                                                                                                                    Gabriela Grochla

 

Aktualności

Kontakt

  • Przedszkole Nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach
    ul. Jana Pawła II 18
    44-230 Czerwionka-Leszczyny
  • 324312040

Galeria zdjęć