Nasza grupa Wydarzenia Tematyka kompleksowa Nasza galeria Podziękowania Informacje do rodziców SŁOWIKI PROMUJĄ ZDROWIE

GR.VI. Słowiki

ROK SZKOLNY 2019/2020

Darzymy szacunkiem i dziękujemy służbie medycznej za pracę i poświęcenie na rzecz walki z koronawirusem.

Wyjeżdżamy również na zawody sportowe do innych zaprzyjaźnionych placówek.

Ruch to zdrowie. Dlatego w naszym przedszkolu są organizowe spartakiady sportowe.

W parku biegamy i uczestniczymy w zabawach ruchowych.

Bardzo często wychodzimy na spacer.

Chętnie ćwiczymy. Tutaj ćwiczenia oddechowe z piórkami.

SŁOWIKI

ROK SZKOLNY 2018/2019

WIZYTA W OŚRODKU ZDROWIA

SZASZŁYKI OWOCOWE

TEATRZYK EKOŚNIEŻKA

ĆWICZENIA SPORTOWE I TANECZNE

CODZIENNE SPACERY

ZDROWE ODŻYWIANIE

"SAŁATKA OWOCOWA"

ZABAWY NA ŚNIEGU

Zapraszamy do pobrania naszej prozentacji o promocji zdrowia

(Grupa VI "Słowiki" i Grupa III "Słoniki")

NOWA_PREZENTACJA_ZDROWIE.pptx

CZERWIEC

• Bezpieczne wakacje. Spotkanie z psem ratownikiem

• Letnia spartakiada sportowa-. Aktywny udział wszystkich przedszkolaków i personelu wpływa na prowadzenie zdrowego trybu życia. Różnorodność konkurencji dla drużyn oraz rozgrzewki dla wszystkich sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili.

• Festyn rodzinny- dzieci zaprezentowały taniec "Baby shark", po występach przedszkolaki brały udział w tańcach zumby oraz z biegu. Następnie uczestniczyły w konkurencjach sportowych wraz z rodzicami, wykonały pyszne szaszłyki owoce.

• Dzień dziecka w przedszkolu- dzieci z okazji ich święta otrzymały super niespodziankę, przedszkolaki miały okazję bawić się na dmuchańcach.

• "Filipowe kilometry"- przedszkolaki brały udział a akcji, dzieci przejechały wybrany odcinek trasy na rowerku lub hulajnodze.

MAJ

• Wycieczka do Wioski Indiańskiej w Tworkowie- dzieci uczestniczyły w rozmaitych konkurencjach sportowy: strzelały z łuku, rzucały do celu, pokonały tor przeszkód. Przedszkolaki karmiły zwierzęta, a same zjadły zdrowy posiłek.

• Dzień Farmaceuty- dzieci odwiedziły apteki, miały okazje zapoznać się z lekarstwami dla dzieci, w prezencie dzieci otrzymały pyszne lizaki z witaminami.

• Akcja "Czyste Powietrze Wokół Nas"- dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących dbania o nasze powietrze.

KWIECIEŃ

• Dzień biały- 06.04.2018-Dzieci w tym dniu obchodziły dzień "Służby zdrowia", z tej okazji odwiedziły lokalną aptekę, gdzie dowiedziały się ważnych informacji na temat zdrowia, lekarstw.

• Zajęcia ruchowe z wykorzystaniem Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne- 20.04.2018- W tym dniu odbyły się zajęcia otwarte. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w zajęciach ruchowych.

• Zajęcia ekologiczne- Z okazji obchodów Dnia Ziemi dzieci uczyły się jak dbać o naszą planetę, jak segregujemy śmieci.

MARZEC

• Zdrowe odżywianie- Dzieci podczas zajęć poznały literę Z jak zdrowie. Poznały piramidę zdrowia, nauczyły się jakie produkty powinni spożywać i ile posiłków dziennie zjada przedszkolak. Dzieci wykonały samodzielnie piramidę zdrowia.

• Zielony dzień, Pierwszy dzień wiosny- 21.03.2018- W tym dniu dzieci obchodziły pierwszy dzień wiosny, w ramach akcji "Kubusiowi przyjaciele natury" dzieci były ubrane na zieloni. Przedszkolaki brały udział w przemarszu wiosennym po ulicach miasta,

• Niebieski dzień w przedszkolu-22.03.2018- W ramach akcji "Mamo, Tato wolę wodę" dzieci uczyły się jak dbać o naszą planetę, jak ważne jest oszczędzanie wody, oraz jak istotne znaczenie ma picie  wody dla naszego organizmu.

• Sadzenie roślin- 27.03.2018- Zakładamy kącik ekologiczny, dzieci samodzielnie posadziły cebulki kwiatowe, poznały sposoby dbania o rośliny.

• Śniadanie Wielkanocne- 28.03.2018- Dzieci uczą się tradycji spożywania wspólnego śniadania, samodzielnie mogą przygotować sobie zdrowe kanapki.

• Walentynkowe zabawy ruchowe- czyli dobrze się bawimy i przy tym  ćwiczymy.

• Nasiona dla Afryki- "Słowiki" przygotowują się do rozpoczęcia akcji "Nasiona dla Afryki", uczymy się jakie warzywa można sadzić zarówno w Polsce jak i w Afryce.

STYCZEŃ

• Bal karnawołowy- Przedszkolaki poprzez dobrą zabawę ćwiczą swoją aktywność fizyczną

LISTOPAD

• Zdrowe odżywianie - Uczymy się jak zdrowo jeść i wybierać zdrowe produkty. Dzieci wykonały plakat "Zdrowe jedzenie"

• Kącik lekarski-  Uczymy się różnych zawodów- poznaliśmy zawód lekarza, przedszkolaki dowiedziały się podczas zajęć jak ważne jest dbanie o nasze zdrowie, co robimy aby być zdrowym i jak postępujemy w razie choroby.

PAŹDZIERNIK

• Poznajemy owoce i warzywa z sadu i działki- uczymy się o witaminach zawartych w owocach i warzywach, poznajemy nowe smaki. Zrobiliśmy pyszną sałatkę owocową.

• Pomarańczowy dzień  w ramach akcji "Kubusiowi Przyjaciele Natury"- uczyliśmy się o zdrowych pomarańczowych owocach i warzywach. Podczas zajęc dzieci samodzielnie zrobiły sok marchewkowy.

WRZESIEŃ

• Wizyta policjanta- Dzieci uczą się jak bezpiecznie zachowywać się na jezdni, w drodze do przedszkola oraz na spacerach. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć samochód policyjny i porozmawiać z policjantem.

• Akcja "Sprzątanie świata" - Uczymy się jak dbać o naszą planetę, żyjemy z naturą w zgodzie- segregujemy śmieci.

• Zajęcia w sali rehabilitacyjnej -  Dzieci miały okazję brać udział w zajęciach z panią rehabilitant. Poprzez dobrą zabawę oraz ruch dbamy o nasze zdrowie i kondycję.