MOGĘ! ZATRZYMAĆ SMOG - PRZEDSZKOLAKU ZŁAP ODDECH

RELACJA - MOGĘ! ZATRZYMAĆ SMOG - PRZEDSZKOLAKU ZŁAP ODDECH

Nasze przedszkole zakwalifikowało się do udziału w kampanii „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” . Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

W ramach kampanii nasze przedszkole otrzymało dwa oczyszczacze powietrza – jeden służy dzieciakom z grupy I Pracusie, a drugi oczyszczacz trafił do sali rehabilitacyjnej.

W ramach kampanii w każdej grupie w naszym przedszkolu od lutego zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce związanej z ochroną powietrza.

Każda grupa otrzymała materiały edukacyjne, tj. książeczki pt. „BAJKA O KSIĘCIU I ZŁYM SMOGU”, a także materiały edukacyjne dla każdego dziecka.

W naszej placówce umieszczono tablicę informującą o stanie jakości powietrza. Codziennie monitorujemy i sprawdzamy stan jakości powietrza i umieszczamy odpowiednie piktogramy na tablicy.

Na drzwiach przedszkola zawisł plakat edukacyjno-informacyjny o kampanii.

Rodzice /opiekunowie dzieci otrzymali ulotkę edukacyjno-informacyjną na temat: wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie człowieka, a w szczególności dzieci, sposobów unikania narażenia na zanieczyszczone powietrze, m.in. stosowanie oczyszczaczy powietrza, konieczności wprowadzenia nawyku codziennego sprawdzania stanu jakości powietrza i odpowiedniej reakcji na zagrożenia.

Dziękujemy za oczyszczacze powietrza:)

Zapraszam do obejrzenia prezentacji o smogu:

Prezentacja-Smog.pdf

Codziennie monitorujemy dla Was stan jakości powietrza. Zaglądajcie na tablicę z piktogramami przy wejściu do przedszkola:)

Koordynatorka projektu: Sabina Konieczna