Nawigacja

 • Momo w przedszkolu
  26.06.2018

   Momos w przedszkolu.

  Dziś nasze przedszkole odwiedził Momos. Jest to pies rasy nowofunland potocznie zwany wodołazem. Psy tej rasy wykorzystywane są w ratownictwie wodnym. Również Momos szkolony został do tego, by ratować ludzi na akwenach wodnych. Właścicielem Momosa są p. Kuźnik. Pani Kasia na co dzień pracuje w tutejszej poradni psychologiczno- pedagogicznej. a w czasie wolnym działa w katowickiej sekcji WOPR gdzie szkolony jest Momos. Pani Kasia zaprezentowała i opowiedziała jak wyglądają szkolenia, w których uczestniczy pies. Przypomniała jak zachowujemy się podczas przebywania nad wodą oraz przybliżyła zachowania względem nieznajomych nam psów. Dzieci zadawały wiele pytań, na które pani Kasia chętnie i cierpliwie odpowiadała. Po prelekcji chętne dzieci mogły poznać Momosa bliżej, pogłaskać go i zrobić sobie z nim zdjęcie. Dzisiejsze spotkanie to kolejny krok przy omawianiu bezpiecznych zachowań w czasie urlopu. Pozdrawiamy Momosa i jego właścicieli życząc wielu skucesów i wbrew pozorom jak najmniej interwencji w czasie wakacji

 • Bezpieczne wakacje

  18.06.2018

 • Niespodzianka!!!!
  14.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Niespodzianka!!!

  Kiedy odchodzą do szkoły wychowankowie, z reguły prowadzący je przez kilka lat nauczyciel dumny jest z pracy, którą włożył na starcie edukacji tychże absolwentów. Duma jest o tyle wielka, gdy jednym głosem w tej ścieżce edukacyjnej przmawiają z nim rodzice.

  Serdecznie dziękuję rodzicom wszystkich tegorocznych Absolwentów, że przez te lata tak ochoczo współpracowali z nami.

  Dziś szczególną niespodzianką uraczyli nas rodzice Zosi, która opuszcza już przedszkolne mury wdzieczni za opiekę i trud wychowawczy. Państwo Brejza ofiarowali artykuły papiernicze, wśród których znalazł się brystol, plastelina dla wszystkich dzieci, podkładki do mas plastycznych, kolorowe kartki, farby, kleje, 5 ryz papieru, folia do laminowania, kredki do zajć codziennych oraz specjalne wielokolorowe, kolorowanki, maski, pudełka kreatywne Pana Robótki, papierowe naczynia, pisaki, taśmy klejące i wiele innych artykułów, które z pewnością posłużą grupie Pracusie w przyszłym roku szkolnym. Bardzo dziękujemy za tak wspaniały prezent i altruizm z państwa strony. Za każdym razem gdy sięgniemy po te narzdzia w czasie zajęć będziecie w naszej pamięci!

   

  Niespodzianka!!!! - Obrazek 1Niespodzianka!!!! - Obrazek 2Niespodzianka!!!! - Obrazek 3Niespodzianka!!!! - Obrazek 4Niespodzianka!!!! - Obrazek 5

   

   

   

 • Urodzinki Leny
  14.06.2018

  Dla Kochanej Lenki

  życzenia na Urodzinki

  Poznaj bajek tysiące,

  przygód dwa tysiące,

  miej buzię wesołą,

  promienną jak słońce!

   

  Urodzinki Leny - Obrazek 1

 • "Fgielki" na wycieczce do "Wiejskiej Chaty" w Bojkowie
  13.06.2018

  Dzieci uczestniczyły w warsztatach "Jak to z chlebem było". Zajęcia miały na celu poznanie tradycji i zwyczajów związnych z tradycyjnym wypiekiem chleba. Uczestnicy zajęć samodzielnie formowały i ozdabiały swoje bułki, które były wypiekane w prawdziwym piecu chlebowym. Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Fgielki" na wycieczce do "Wiejskiej Chaty" w Bojkowie.

 • "FIGIELKI NA DMUCHAŃCACH"
  13.06.2018

  Dzieci z grupy VII "Figielków" skorzystały z atrakcji przygotowanych dla nich przez Dyrekcję Przedszkola. Dziękujemy za super niespodziankę!!! Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "FIGIELKI NA DMUCHAŃCACH"

 • Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018

  Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018
  11.06.2018

  Dyrekcja Przedszkola informuje, że ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 wg KALENDARZA MEN przypada w dniu 22 czerwca 2018r. (piątek).

  Od 25 czerwca do 29 czerwca 2018r. Przedszkole bedzie pełniło dyżur dla dzieci zapisanych.

  Natomiast UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018, na które SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW, odbędą się wg następującego HARMONOGRAMU:

  • 14.06. (czwartek) – godz. 10.00 – GRUPA I PRACUSIE
  • 14.06. (czwartek) – godz. 13.30 – GRUPA V MARZYCIELE
  • 15.06. (piątek) – godz. 10.00 – GRUPA III SŁONIKI
  • 15.06. (piątek) - godz. 13.30 - GRUPA VI SŁOWIKI
  • 15.06. (piątek) – godz. 17.00 – GRUPA VIII MĄDRALE
  • 18.06. (poniedziałek) – godz. 10.00 – GRUPA IV KACZUSZKI
  • 18.06. (poniedziałek)    – godz. 15.00 – GRUPA II KOTKI
  • 18.06. (poniedziałek) – godz. 17.00 – GRUPA VII FIGIELKI
 • Dzień dziecka:)
  10.06.2018

  Dzień dziecka:) w grupie KACZUSZKI.

 • Czyste Powietrze Wokół Nas

  30 maja 2018r. odbyły się zajęcia w ramach programu Czyste Powietrze Wokół Nas. Przedszkoalki uczyły się jak dbać o czyste powietrze. Dzieci z grupy Pracusiów wysłychały opowiadania, wykonały krótkie zadania, a na koniec dostały kolorowanki.

 • Czyste Powietrze Wokół Nas
  10.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Czyste Powietrze Wokół Nas.

 • Dyżur wakacyjny SIERPIEŃ 2018
  30.05.2018

  Moduł Dyżur wakacyjny SIERPIEŃ 2018 został zmodyfikowany

  Rodziców zainteresowanych dyżurem wakacyjnym zapraszamy do odwiedzenia zakładki "Dyżur wakacyjny Sierpień 2018"

 • Zabawa na DMUCHAŃCACH

  Zabawa na DMUCHAŃCACH
  29.05.2018

  TRADYCYJNA NIESPODZIANKA DLA DZIECI

  We wtorek 5 czerwca w czasie pobytu dzieci w przedszkolu zapowiadamy zabawę na DMUCHAŃCACH.

  Prosimy w tym dniu ubrać dzieci na sportowo.

  Dzieci z grup popołudniowych zapraszamy do przedszkola na godz. 12.00

   

 • Zaproszenie na FESTYN RODZINNY

  Zaproszenie na FESTYN RODZINNY
  29.05.2018

  Społeczność Przedszkola Nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach

    zaprasza na:

          FESTYN RODZINNY

  DLA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW, ICH RODZICÓW,

  BABĆ, DZIADKÓW I OPIEKUNÓW

          który odbędzie się

          05 czerwca 2018r. (wtorek) od 16.00 do 19.00

    w ogrodzie naszego przedszkola.

  Zapewniamy szereg atrakcji:

  - występy artystyczne naszych przedszkolaków

  - gry, zabawy, rozgrywki sportowe dla dzieci

  - zabawa fantowa

  - kiełbasa z grilla, grochówka, bigos, pyszne ciasta

  - i inne niespodzianki

  - zabawa taneczna przy muzyce "na żywo"

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!!!!!!!!!

 • Filipowe Kilometry

  Filipowe Kilometry
  29.05.2018

  W dniu 4 czerwca 2018r. (poniedziałek) nastąpi podsumowanie udziału naszych PRZEDSZKOLAKÓW w tym roku szkolnym w akcji FILIPOWE KILOMETRY.

  Szanowni RODZICE serdecznie prosimy by w tym dniu:

  smiley przyprowadzić dzieci do przedszkola punktualnie, gdyż śniadanie będzie serwowane o godz. 8.00

  smileyprosimy oznaczyć rowerek lub hulajnogę swojego dziecka np. karteczką z imieniem lub wstążką lub kolorową gumką, rowerki będą odbierały Panie i będą ustawiane do boksów w ogrodzie przedszkola

  smileyPROSIMY NIE PARKOWAĆ NA TRASIE PRZEJAZDU w godzinach od 8.15 do 10.30, bezpieczniej będzie jak rodzice zostawią swoje samochody przy Biedronce

  Filipowe Kilometry - Obrazek 1

  smiley dostarczyć dzieciom rowerki lub hulajnogi ( pamiętajmy o kaskach) , dzieci pokonają krótki dystans na w/w urządzeniach lub pieszo (pamiętajmy o czapeczkach na głowę)

  smiley ubrać dzieci w miarę możliwości w niebieskie ubrania

  PRZYPOMINAMY:

  Przejazd na rowerkach, hulajnogach i przejście pieszo będzie miało FORMĘ REKREACYJNĄ - NIE WYŚCIGOWĄ. Ten przejazd traktujemy jako początek Wyprawy Rowerowej - Filipowe Kilometry, która rozpocznie się 29 czerwca 2018r. - wtedy Tata Filipa wyrusza w podróż po Polsce.

  Poprzez udział w tej akcji - solidaryzujemy się z FILIPKIEM i wspieramy Go w pokonywaniu autyzmu.

  heartZachęcamy także Rodziców do udziału w tej akcji i wsparcie  swoich pociech

  heartZaczynamy o 8.35

  DZIĘKUJEMY !!!

   

 • WYCIECZKA Gr. IV :)
  29.05.2018

  Dziś dzieci z grupy "Kaczuszki" wraz z rodzicami byli na wycieczce do Agrogospodarstwa "Pod Skałką". Pogoda jak i humory wszystkim dopisały. Dzieci zwiedzały miasteczko ciuchcią, miały okazję brać udział w zajęciach "Skąd się bierze mleko?", mogły wydoić sztuczną krowę, miały okazję zrobić swojskie masełko. Zwiedzały zwierzyniec, gdzie największą atracją było karmienie różnych zwierzątek. Na koniec zjadły kiełbaskę z grila i najedzone i zmęczone wróciły do domu. Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za uczestniczenie w tej wycieczce. 

 • Jesteś MAMO Skarbem Mym
  29.05.2018

  Galeria Jesteś MAMO Skarbem Mym.

  W piątek 25 maja w CKE nasze przedszkolaki zaprezentowały piękny program artystyczny z okazji DNIA MATKI :) Występy przedszkolaków były wspaniałe a ich stroje cudowne. Program urozmaicony: wiersze, piosenki, tańce oraz inscenizacja. Zaprezentowali się także laureaci różnych przeglądów – Zespóły „BAJLANDO” i „MINI BAJLANDO” a także uczestnicy „Śląskiego Śpiewania”. Nie zabrakło także elementu patriotycznego. Gości powitała dyrektor przedszkola Gabriela Grochla. Życzenia WSZYSTKIM MAMOM złożyli Burmistrza Wiesław Janiszewski oraz Wicestarosta Marek Profaska. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Przewodnicząca Komisji Oświaty Stefania Szyp, Dyrektor MOK Mariola Czajkowska, Dyrektor PPP Marzena Kulig, Rzecznik Prasowa Hanna Piórecka-Nowak oraz przedstawiciele zaproszonych mediów. Uroczystość prowadziły Panie: Aleksandra Cieślik i Monika Koza. Na zakończenie uroczystości dzieci zaśpiewały piękną piosenkę dla MAM oraz Sto Lat :) Potem wszyscy gościli się w sali baletowej. Dzieci złożyły KOCHANYM MAMUSIOM indywidualne życzenia, całusy i uściski oraz wręczyły piękne upominki. Dyrektor Przedszkola podziękowała wszystkim za ogromne zaangażowanie się w organizację tego koncertu. Szczególne podziękowania dla PRZEDSZKOLAKÓW za wspaniałe występy, BABCIOM i Personelowi za przygotowanie pysznego poczęstunku, Pracownikom CKE za obsługę techniczną koncertu, Panu Andrzejowi Kroczykowi i Sebastianowi Chwołka za uwiecznienie uroczystości w fotografii i videorejestracji, Sponsorom za wsparcie rzeczowe, całemu personelowi za zaangażowanie oraz MAMOM za udział i wspólną zabawę. Zapraszamy do skróconej fotorelacji :)

 • z wizytą w szkole
  22.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii z wizytą w szkole.

  Dziś mięliśmy okazję poznać szkołę i przekonać się że nie taka ona straszna jak opowiadają starsi. W ramach cyklicznej współpracy ze szkołą mięliśmy okazję wziąć uzdział w zajęciach programowania, które przygotowały panie Klaudia Pękała i Gabriela Salamon wraz z byłymi wychowankami naszego przedszkola. Dzieci mogły zobaczyć na czym polega programowanie, ocenić efekt pracy starszych kolegów i poznać dash'e, boty i inne cuda techniki. Przedszkolaki były pod wielkim wrażeniem tańczących robotów, zastanawiały się jak to możliwe by zwykły tablet kierował ich ruchem. Same mogły poznać technikę programowania i zaprogramować ruch pszczoły. Starsi koledzy wprowadzili ich w tajniki sterowania botami. Zajęcia te stały się okazją szczególnie dla starszaków  do poznania murów szkoły oraz poznania planu pracy jaki czekać ich będzie od nowego roku szkolnego. Po zajęciach zwiedziliśmy świetlicę oraz poznaliśmy niektórych pracowników szkoły - panią  wice dyrektor, panią STOP-kę, woźne i nauczycieli nauczania zintegrowanego, z którymi dzieci spotkają się już po wakacjach. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie zajęć dla nas i do zobaczenia  we wrześniu

 • Zajęcie otwarte dla rodziców w grupie VII
  25.05.2018

  "Figielki" podczas zajęć poznały utwory Juiana Tuwima, w których promuje on zdrowy styl życia. Dzieci zaprosiły rodziców na zgaduj - zgadulę "Julian Tuwim uczy i bawi - promuje zdrowy styl życia". Dziękujemy rodzicom za tak liczny udział w zajęciach! Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcie otwarte dla rodziców w grupie VII.

 • Promocja Zdrowia w Gr. V Marzycieli
  24.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Promocja Zdrowia w Gr. V Marzycieli.

  Wiosną dużo uwagi poświęciliśmy zdobywaniu  wiedzy o zdrowiu. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o siebie, co jeść i jak spędzać wolny czas. Na zajęciach dzieci poznały pracę pielęgniarki i lekarza. Na zakończenie odwiedziła nas pani dietetyczka Anna Foreiter  - mama Julki, która opowiedziała dzieciom  o swojej pracy, pokazała zdrowe produkty oraz zapoznała dzieci z piramidą żywieniową. Dziękujemy za miłe spotkanie.

 • Tydzień o zdrowiu
  21.05.2018

  Dzieci z grupy Kaczuszki w zeszłym tygodniu rozmawiały o zdrowiu. Gościem na naszych zajęciach była Pani Basia nasza Pani intendentka, która opowiedziała dzieciom co jest zdrowe a co nie. Pomogła im stworzyć piramidę żywienia a na koniec poczęstowała dzieci słodką alternatywą dla słodyczy - żurawiną i rodzynkami. Dzieci w tym tygodniu robiły także sałatkę z owoców, w tym miejscu bardzo dziękuję rodzicom za przyniesienie owoców z których dzieci miały możliwość zrobić sałatkę. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach
  ul. Jana Pawła II 18
  44-230 Czerwionka-Leszczyny
 • 324312040

Galeria zdjęć