Nawigacja

 • Deklaracje dla obecnych przedszkolaków na nowy rok szkolny 2018/2019

  14.02.2018

  Dyrekcja Przedszkola informuje rodziców dzieci, które uczęszczają do przedszkola, że do dnia 23 lutego 2018r. są zobowiązani złożyć deklarację o chęci dalszej edukacji w naszym przedszkolu. Deklaracja dotyczy roku szkolnego 2018/2019. Dokumenty należy złożyć osobiście w sekretariacie przedszkola w godzinach od 7.00 do 15.00.

  Rekrutacja nowych kandydatów do przedszkola nastąpi od 01 marca 2018r. do 30 marca 2018r.

  Wszystkie informacje oraz dokumenty dotyczące rekrutacji będą umieszczane na naszej stronie internetowej: www.przedszkoletuwima.edupage.org w zakładce: Rekrutacja 2018/2019.

  Obecnie wzór deklaracji dla dzieci już uczęszczających do przedszkola oraz załącznik "B" - do Deklaracji będą wydawane przez wychowawczynie poszczególnych grup od 15 lutego 2018r..

 • Zaproszenie na Zajęcia Otwarte dla Rodziców

  14.02.2018

  Tradycyjnie w tym miesiącu zapraszamy rodziców na zajęcia otwarte. Rodzice mają kolejną okazję uczestniczyć w obserwacji swoich pociech podczas zajęć edukacyjnych. Dodatkowo przed lub po zajęciach organizujemy spotkanie ze specjalistami - psychologiem, logopedą, rehabilitantką - którzy przeprowadzą pogadanki związane z Dojrzałością Szkolną oraz problemami rozwojowymi np. wady wymowy, wady postawy. Informacje o terminie zajęć otwartych można przeczytać na stronach poszczególnych grup w zakładce "Informacje dla rodziców".

  Harmonogram zajęć otwartych:

  • Grupa I "Pracusie" - 20.02.2018 - godz. 10.00
  • Grupa II "Kotki" - 21.02.2018 - godz. 09.30
  • Grupa III "Słoniki" - 23.02.2018 - godz. 10.30
  • Grupa IV "Kaczuszki" - 22.02.2018 - godz. 10.00
  • Grupa V "Marzyciele" - 19.02.2018 - godz. 10.00
  • Grupa VI "Słowiki" - 20.02.2018 - godz. 09.30
  • Grupa VII "Figielki" - 20.02.2018 - godz. 16.30
  • Grupa VIII "Mądrale" - 19.02.2018 - godz. 16.00

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 • 15.02.2018

  Na pierwszych zajęciach kółka przyrodniczego po feriach wyciągaliśmy wnioski z przeprowadzonego eksperymentu. Obserwowaliśmy co stało się z roztworem soli. 

  Następnie rozmawialiśmy na temat wyglądu cebuli, a także jej zastosowania. Porównywaliśmy cebulę jadalną z cebulą hiacynta. Dzieci doskonale wiedziały co jest potrzebne do wzrostu rośliny. Chętnie zasadziliśmy cebule w małych doniczkach i zaobserwujemy jak będą się rozwijały z dnia na dzień. Posłuży nam do tego przygotowana karta obserwacji, gdzie dzieci będą codziennie rysowały stadium rozwoju roślinki.

 • 15.02.2018

  Dzieci z grupy I PRACUSIE lubią wiedzieć co dzieje się w kraju i na świecie. Dziś rozmawialiśmy na temat trwających zimowych igrzysk olimpijskich. Dzieci poznały mnóstwo ciekawostek na ich temat. Dowiedzieliśmy się także, co ile lat są organizowane takie zawody a także wskazywaliśmy na zegarach czas w Polsce i PjongChang. Była również praca plastyczna, polegająca na wyklejeniu plasteliną flagi olimpijskiej. 

 • 14.02.2018

  heartDziś obchodzimy dzień zakochanych, czyli Walentynki.heart Pani Ola i pani Ania przeprowadziły zajęcia na temat uczuć jakimi dzieci obdarowują swoich najbliższych. heartByły wspólne zabawy, a także pieczenie ciasteczek w formie serduszek. heartPo uśmiechach dzieci widać, że ten dzień można zaliczyć do bardzo udanych!heart

 • 14.02.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Olimpiada Zimowa w gr.V.

 • W dniu 13.02.18r. w grupie V "Marzycieli" odbyłu się zajęcia na temat  Olimpiady Zimowej. Dzieci poznały  historię powstania pierwszych olimpiad oraz wybrane dyscypliny olimpijskie. Następnie wykonały  wspólnie pracę plastyczną  - plakat. Na zakończenie obejrzały film "Bolek i Lolek na olimpiadzie". Zajęcie było inspiracją do zabawy dowolnej w której dzieci zamieniły się w prawdziwych sportowców.

 • 02.02.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia otwarte w grupie III- metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherbone.

  26.01.2018r. odbyły się w grupie III zajęcia otwarte związane z ćwiczeniami ruchu rozwijającego metodą Weroniki Sherbone, które poprowadziła pani Anna Naczyńska. Ćwiczenia, które zostały przedstawione wpływają pozytywnie na całe ciało i umysł małego i dużego człowieka. Dziękujemy rodzicom za tak liczne i otwarte przybycie. Zapraszamy do fotorelacji :)

 • 01.02.2018

  WIKTORII, ALANOWI, FILIPOWI i MATYLDZIE ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO. NIECH WAM SIĘ SPEŁNIĄ MARZENIA!!! Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Urodziny w grupie VII.

 • 26.01.2018

  Dziś odbyły się w naszej grupie kolejne zajęcia otwarte dla rodziców. Temat, który nam towarzyszył, to "Zimowe zabawy z dniami tygodnia". Dzieci w formie różnorodnych zabaw zapoznały się z poszczególnymi dniami tygodnia. Były zagadki, zabawy ruchowe, wspólne muzykowanie oraz praca plastyczna, która służyła nam do wykonywania ćwiczeń oddechowych. Zajęcia miały na celu:
  - Zapoznanie dzieci z nazwami dni tygodnia; - Uświadomienie dzieciom następstwa dni
  tygodnia.
  - Rozwijanie wyobraźni dzieci.
  - Rozwijanie pamięci dzieci; wdrażanie do wywiązywania się przydzielonych zadań.
  - Zachęcanie do korzystania z nowych technologii
  - Wykonywanie ćwiczeń oddechowych
  - Integracja środowiska przedszkolnego z rodzinnym
  Dziękujemy obecnym rodzicom za wspólną zabawę.

 • 23.01.2018

  Jest karnawał. W karnawale wszyscy urządzają bale.

  To tradycja bardzo stara. Strojów pięknych co niemiara.

  Niech się bawią duzi, mali zgromadzeni na tej sali.

  Dzieci z grupy VII "Figielków" bawiły się przy muzyce "dzikiego zachodu". Nie zabrakło konkursów: "Szybkie lasso", "Złap kaktusa", "Król wodopoju", "Rzutu kapeluszem na odległość", "Poszukiwania złota", "Okrzyku plemiennego", "Zdobywania pióra" i wielu innych. Dzieci miały okazję pojeździć na koniu. Na pewno ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Baśniowy Bal Przebierańców u "Figielków".

 • 21.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal w gr. V "Marzycieli".

 •  W tym roku Bal przebierańców w gr.V odbył sie pod hasłem "Witamy na wyspie skarbów". Były tańce, zabawy i konkursy o tematyce morskiej. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i upominków  na zakończenie balu.

 • 18.01.2018

  Dziś w przedszkolu odbył się Baśniowy Bal Przebierańców. Dzieci pięknie przebrane uczestniczyły w wielu zbawach i konkursach. Tańców  i śmiechu nie było końca.          Mam nadzieję że każde dziecko wróciło dziś do domu z dobrym humorem i uśmiechniętą buźką:)

 • 18.01.2018

  W tym tygodniu na kółku przyrodniczym rozpoczęliśmy eksperyment z roztworem soli. Dzieci mieszały wodę z solą tak długo, aż roztwór będzie nasycony. Potem przywiązaliśmy na sznurku agrafki. Za tydzień zobaczymy co się stało z naszym eksperymentem. Zachęcamy do wykonania takiego doświadczenia w domu, ponieważ to doskonała okazja do omawiania z dziećmi zjawisk zachodzących w przyrodzie.

 • 18.01.2018

  Dziś odbył się BAŚNIOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW. Dzieci przybyły dziś do wystrojonej sali w pięknych strojach i z uśmiechami na twarzach. Na początku każde dziecko zaprezentowało siebie. Potem za pomocą czarodziejskiego zaklęcia rozpoczęliśmy podróż po baśniowych krainach. Najpierw przyjechaliśmy do domku Baby Jagi, która kazała nam jeść pierniczki bez dotykania ich rączkami. Następnie razem z Królową Śniegu układaliśmy śnieżynki. Potem wspólnie z Kopciuszkiem uczestniczyliśmy w balu- były tańce i zabawy. Po balu Kopciuszek zgubił pantofelek i cała grupa go szukała, a gdy go znaleźliśmy każda dziewczynka, chciała go przymierzyć. Naszym kopciuszkiem okazała się Agatka, ponieważ bucik pasował tylko na jej stópkę. Dzieci wcieliły się również w postać Śnieżki i próbowały kawałków jabłka, niestety niektóre z nich okazały się "zatrute". Był również konkurs plastyczny, na najładniejszą maskę karnawałową oraz Quiz wiedzy o baśniach. Na koniec dzieci otrzymały medale, kolorowe balony oraz prezenty. Zabaw, pląsów, wspólnego muzykowania i tańców były dziś bardzo wiele. Mamy nadzieję, że ten dzień długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

 • Zapraszamy BABCIE i DZIADKÓW na uroczystość do CKE

  09.01.2018

  KOCHANE BABCIE, KOCHANI DZIADKOWIE !!!

  Dnia 25 stycznia 2018r. (czwartek) w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbędą się uroczystości z okazji DNIA BABCI I DZIADKA.

  Na godz. 9.00 - zapraszają przedszkolaki z grup: MĄDRALE, KACZUSZKI, SŁONIKI i MARZYCIELE.

  Na godz. 11.30 - zapraszają przedszkolaki z grup: FIGIELKI, KOTKI, PRACUSIE i SŁOWIKI.

 • Zaproszenie na BAL PRZEBIERAŃCÓW

  09.01.2018

  W czwratek 18 stycznia 2018r. odbędzie się w przedszkolu BAL PRZEBIERAŃCÓW pod hasłem: "BAŚNIOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW". Prosimy, by w tym dniu przebrać dzieci w stroje na Bal Przebierańców. Będzie wiele atrakcji, zabaw, konkursów. Przede wszystkim będzie super zabawa.

  ZAPRASZAMY !!!

 • Zaproszenie na Paradę Jasełek do CKE

  09.01.2018

  Zapraszamy do udziału w Paradzie Jasełek. Z naszego przedszkola występują dzeci z 3 grup: I - Pracusie, II - Kotki i V - Marzyciele.

  Harmonogram występów w linku poniżej.

  http://czerwionka-leszczyny.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,Harmonogram występów w linku poniżej.0&cntnt01articleid=4220&cntnt01origid=15&cntnt01returnid=16

 • Akademia Małego Przedszkolaka

  04.01.2018
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach
  ul. Jana Pawła II 18
  44-230 Czerwionka-Leszczyny
 • 324312040

Galeria zdjęć