Nawigacja

 • Informacja do rodziców grupy VIII "MĄDRALE"

  Informacja do rodziców grupy VIII "MĄDRALE"
  11.12.2018

  Szanowni Rodzice Grupy VIII

  Wychowawczynie Grupy VIII Dominika Piecha i Anna Naczyńska odwołują jutrzejsze spotkanie wigilijne w GRUPIE VIII ze względu na swoją nieobecność w pracy. Poinformujemy Rodziców, jeśli Panie ustalą inną datę spotkania wgilijnego .

 • Kiermasz Świąteczny

  Kiermasz Świąteczny
  29.11.2018
 • Spotkanie ze Św. Mikołajem

  Spotkanie ze Św. Mikołajem
  04.12.2018

  Harmonogram spotkań ze Św. Mikołajem - 6 grudnia 2018r.:

  • Grupa I  - godz. 11.00
  • Grupa II - godz. 10.30
  • Grupa III - godz.9.00
  • Grupa IV - godz. 9.30
  • Grupa V  - godz. 11.30
  • Grupa VI - godz. 10.00
  • Grupa VII - godz. 15.00
  • Grupa VIII - godz. 15.30
  • Dodatkowa grupa dzieci zapisanych wcześniej - AKADEMIA MAŁEGO PRZEDSZKOLAKA, które nie uczęszczają do przedszkola - godz. 15.30
 • Zaproszenie na spotkania wigilijne

  Zaproszenie na spotkania wigilijne
  29.11.2018

  Harmonogram Uroczystości - JASEŁKA - spotkania wigilijne:

  • Grupa I "Pracusie" - 19.12.2018 - godz. 15.30
  • Grupa II "Kotki" - 14.12.2018 - godz.16.30
  • Grupa III "Słoniki" - 12.12.2018 - godz. 15.30
  • Grupa IV "Marzyciele" - 14.12.2018 - godz. 15.30
  • Grupa V "Kaczuszki" - 17.12.2018 - godz. 15.30
  • Grupa VI "Słowiki" - 19.12.2018 - godz. 16.30
  • Grupa VII "Murzynki" - 17.12.2018 - godz. 16.30
  • Grupa VIII "Mądrale" - 12.12.2018 - godz. 16.30

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 • Szlachetna Paczka - zaproszenie

  Szlachetna Paczka - zaproszenie
  26.11.2018

  SZLACHETNA PACZKA

   

  DRODZY RODZICE I PRACOWNICY PRZEDSZKOLA!


  Nasze przedszkole bierze udział w akcji ,,SZLACHETNA PACZKA”. Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie zarówno finansowe, jak i rzeczowe naszej akcji.
  Akcja polega na przygotowaniu świątecznego prezentu dla wybranej przez nas rodziny. Więcej szczegółów o tym projekcie znaleźć można na stronie www.szlachetnapaczka.pl.
  Osoby, które chciałyby wesprzeć naszą akcję zachęcamy do kontaktu z wychowawczyniami w celu zapoznania się z potrzebami rodziny.

   

  Opis rodziny

   

  Pani Basia (24 l.) samotnie wychowuje córki: Lidkę (7 l.) i niepełnosprawną Weronikę (4 l.).

  Pani Basia dawniej pracowała jako sprzątaczka i razem z partnerem wychowywali pierwszą córkę. Wszystko zmieniło się, gdy p. Basia urodziła Weronikę. Okazało się, że córeczka jest nieuleczalnie chora (wodogłowie, padaczka lekooporna, słaby wzrok), na domiar złego po pewnym czasie rodzinę opuścił ojciec. Oznaczało to, że zniknęło jedyne źródło utrzymania rodziny, ponieważ p. Basia poświęca całą dobę na opiekę nad chorą córką. Rodzina utrzymuje się jedynie z zasiłku oraz programu 500+. Po odliczeniu pieniędzy na kosztowną rehabilitację, utrzymanie domu oraz inne konieczne wydatki, rodzinie na życie zostaje 347 zł na osobę.

   

  Najważniejsze potrzeby:

  Potrzeby rodziny

   

  Łóżko                                     Lidka wyrosła z poprzedniego łóżka

  Czajnik elektryczny                  poprzedni czajnik się zepsuł

  Ubrania zimowe (kurtki)           rodzinie brakuje porządnych ubrań

   

  Żywność trwała

   

  herbata, kasza, cukier, olej, ryż, mąka, warzywa w puszkach, kaszki dla dzieci, produkty bez laktozy

   

  Środki czystości

   

  proszek do prania, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon

   

  Odzież i obuwie

   

  • Lidka: Kurtka zimowa, rozmiar: 134, sylwetka: drobna
  • Pani Basia: Kurtka zimowa z kapturem, rozmiar 164, sylwetka drobna
  • Weronika: Kozaki zimowe, rozmiar: 25

   

   

  Materiały szkolne:

  Kredki, Plastelina

   

  Wyposażenie mieszkania:

  Łóżko dla dziecka (Lidka), ręczniki, Czajnik

   

  Szczególne upominki:

  Zabawki - konie dla Lidki, bajki dla dzieci (CD) dla Weroniki, książka dla p. Basi

   

   

  Prosimy o dostarczanie potrzebnych rzeczy dla wybranej przez nasze przedszkole rodziny do 3 grudnia 2018r.

  Prosimy również, aby przyniesione rzeczy były nowe. Jeżeli są to rzeczy używane, żeby były czyste i kompletne.
  Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie zarówno finansowe, jak i rzeczowe naszej akcji. Osoby, które chciałyby wesprzeć naszą akcję zachęcamy do kontaktu z wychowawczyniami w celu zapoznania się z potrzebami rodziny.
  Koordynatorki akcji w naszym przedszkolu: Monika Koza i Aneta Gamza

 • Dzień Misia w grupie II "KOTKI"
  26.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Misia w grupie II "KOTKI" .

  W dniu dzisiejszym wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki. Wypowiadały się na ich temat. Słuchały wierszy i śpiewały piosenkę o misiach. Wykonały również pracę plastyczną - misia z elementów i  układały misiowe puzzle. Potem była wspólna zabawa z pluszakami. Na zakończenie dnia w przedszkolu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wszyscy świetnie się bawili !!!

 • Dbamy o zdrowie - Gr. II Kotki
  26.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dbamy o zdrowie - Gr. II Kotki.

  W ubiegłym tygodniu dzieci z gr. II poznały zasady zdrowego odżywiania. Dzieci przygotowały wspólnie z paniami koktajl owocowy, wykonały prace plastyczne oraz dowiedziały się wiele o produktach spożywczych a szczególnie o nabiale. Podsumowaniem zajęć była zgaduj - zgadula pod hasłem "Wiem co to zdrowie".

 • Wodzionka w wykonaniu "Marzycieli"
  25.11.2018

  W czwartek 22 listopada br. dzieci z grupy IV „Marzycieli” zamienili się w kucharzy. Razem z babcią p. Magdaleny K. – babcią Tinką - przygotowali wodzionkę – regionalną potrawę śląską.

  Dawniej stanowiła jedno z podstawowych dań śląskiej kuchni. Wodzionkę przyrządza się z czerstwego chleba, czosnku oraz tłuszczu zwierzęcego. Składniki, po rozdrobnieniu, zalewane są wrzątkiem, najczęściej bezpośrednio w naczyniu, z którego zupę się spożywa, a następnie całość jest doprawiana solą, maggi i pieprzem.

  Prawdziwy kucharz to ten, który ugotowaną przez siebie potrawę kosztuje. Dzieci także skosztowaly wodzionki.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wodzionka w wykonaniu "Marzycieli".

 • Legendy Gminne - o kulisach powstawania kalendarza Gminy i Miasta Czerwionki - Leszczyn
  22.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Legendy Gminne - o kulisach powstawania kalendarza Gminy i Miasta Czerwionki - Leszczyn.

  W ostatnim czasie na portalach społecznościowych pojawiło się wiele zdjęć i informacji o gminnym przedsięwzięciu jakim jest KALENDARZ LEGEND. Po wielkim sukcesie poprzedniego kalendarza postanowiliśmy sprawdzić jak od kuchni wygląda tworzenie takiego projektu, kto jest pomysłodawcą i wykonawcą kalendarza. Zaprosiliśmy więc twórców do naszego przedszkola, by opowiedzieli PRACUSIOM gdzie i jak tworzone są zdjęcia do mającego się ukazać już na Barbórkę kalendarza. Pani Hanna Piórecka -Nowak wraz z panią Katarzyną Mazur przybyły z mnóstwem rekwizytów. Przybliżyły lokalne legendy o Ramży, o Heksie, o Utopku, o Meluzynie, Skarbniku i Beboku. Pani Hania opowiedziała dzieciom i pokazała na fotografiach, że wszystkie historie realizowane są w miejscach, w których najczęściej legendy te opowiadało się, np: o Utopku - na pojezierzu Palowickim, o Ramży w okolicach wzgórza Ramżula itp. Dzieci mogły przymierzyć wykonane na wzór butów Ramży - buty, które posłużyły aktorom do wykonania sesji zdjęciowej zrealizowanej przez panią Marię Śliwa - znanej fotograf. Mogły też dotknąć maczugi, którą wojował lokalny rozbójnik, przymierzyć stój galowy górnika, czy polatać na miotle heksy. Prelekcji towarzyszyły piękne zdjęcia, które znajdą się już niedługo w kalendarzu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem słuchały opowieści pani Hani. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i za fascynującą opowieść promującą lokalne historie. Dzięki nim na nowo odżyją historie opowiadane przez nasze babcie....a panie nauczycielki zyskają niewątpliwie  nowe piękne pomoce do opowiadania dzieciom lokalnych legend. Mamy wielką nadzieję, że za rok znów Gmina zaskoczy nas równie pomysłowym projektem. Pomysł już jest, choć pani Hania nie chciała uchylić rąbka tajemnicy co to będzie. Wierzymy jednak że sukces kalendarzy nadal będzie trwał

 • Dzieciaki Mleczaki czyli korzyści płynące ze spożywania nabiału
  21.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzieciaki Mleczaki czyli korzyści płynące ze spożywania nabiału.

  W tym roku nasze przedszkole podjęło udział w akcji Polskiej Izby Mleka "Dzieciaki Mleczaki". Specjalnie z tego tytułu zainicjowaliśmy w przedszkolu 'Biały Tydzień", w czasie którego m inn zorganizowano Dzień Biały. Kolejnym przedsięwzięciem było promowanie racjonalnego żywienia z wykorzystaniem produktów korzystnych dla naszego zdrowia. Tu wypowiedzieli się nasi przyjaciele z Natur House, z którymi współpracujemy już od kilku lat. Tym razem 21.11.br. " Pracisiów" odwiedziła pani Karolina Joachimiak z oddziału w Czerwionce - Leszczynach. Pani Karolina omówiła z dziećmi Piramidę żywienia i podkreśliła jak ważne jest, by w życiu codziennym zachowywać jej układ. Namawiała dzieci, by jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu oraz odżywiały się zdrowo, starając się rezygnować z produktów zawierających niezdrowy  dla naszego organizmu cukier. Dzieci miały także okazję same ułożyć Piramidę z rekwizytów przyniesionych przez panią Karolinę. Na koniec dzieci obdarowały panią pamiątkową laurką, a pani Karolina przekazała na ręce pań książki "Po naszymu czyli po ślonsku "III, w której autorką jednego z przepisów jest szefowa pani Karoliny - pani Ewa Eljasińska. Serdecznie dziękujemy.

 • Grupa IV - Realizacja programu "Dzieciaki Mleczaki"
  21.11.2018

  Celem programu „Dzieciaków Mleczaków” jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną.

  Mleko to ważny i smaczny produkt, którego spożywanie jest konieczne dla prawidłowego rozwoju najmłodszych.

  Chcemy w jak najciekawszy sposób zachęcić dzieci do spożywania mleka i jego przetworów, a także poszerzyć ich wiedzę na temat zawartych w mleku wartości odżywczych.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Grupa IV - Realizacja programu "Dzieciaki Mleczaki".

 • Spotkanie z instruktorem harcerskim
  19.11.2018

  Dzieci z grupy IV "Marzycieli" spotkały się z instruktorką Hufca ZHP Czerwionka - Leszczyny - harcmistrzynią Danutą Korus. Zapoznały się z mundurem harcerskim, dowiedziały się kim są zuchy i harcerze. Wspólne zabawy i pląsy pozwoliły im zintegrować się z druhną Danką.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z instruktorem harcerskim.

 • Zajęcia patriotyczne w gr. II Kotki
  15.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia patriotyczne w gr. II Kotki.

  Od początku listopada realizowaliśmy tematykę patriotyczną  z okazji 100 -lecia Odzyskania Niepodległości. Dzieci poznały wiele polskich legend, uczyły sie hymnu, dekorowały salę w kolory biało-czerwone. W dniu 15.11.18r. dzieci udały sie do CKE na seans fimowy. W drodze powrotnej oglądaliśmy zabytkowe osiedle familoków, kwiaty złożone pod tablicą upamiętniającą Powstania Śląskie oraz zwiedziliśmy Tzbę Tradycji gdzie powitał nas pan Czesław Żemła, barwnie opowiadając dzieciom o życiu w dawnej Czerwionce.

 • Słowiki "Kino przedszkole, wizyta u Pana Żemły oraz w USC"
  15.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Słowiki "Kino przedszkole, wizyta u Pana Żemły oraz w USC". Dzisiaj mieliśmy bardzo aktywny i ciekawy dzień. Uczestniczyliśmy w zajęciach "Kino przedszkole" o tematyce patriotycznej. Odwiedziliśmy Centrum Informacji Turystycznej, w której znajduje się izba tradycji. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądał kiedyś tradycyjny śląski dom. Odwiedziliśmy także Urząd Gminy i Miasta, a dokładniej Urząd Stanu Cywilnego, gdzie mogliśmy zobaczyć salę ślubów i porozmawiać z pracownikami urzędu.

 • Dzień Górnika - Dzień Taty - ZAPROSZENIE

  Dzień Górnika - Dzień Taty - ZAPROSZENIE
  14.11.2018

  Harmonogram uroczystości z okazji DNIA GÓRNIKA, DNIA TATY:

  • Grupa I "PRACUSIE" - 30.11.2018 - godz. 9.30
  • Grupa II "KOTKI" - 03.12.2018 - godz. 9.30
  • Grupa III "SŁONIKI" - 30.11.2018 - godz. 10.30
  • Grupa IV "MARZYCIELE" - 29.11.2018 - godz. 9.30
  • Grupa V "KACZUSZKI" - 29.11.2018 - godz. 10.30
  • Grupa VI "SŁOWIKI" - 27.11.2018 - godz. 10.30
  • Grupa VII "MURZYNKI" - 29.11.2018 - godz. 16.00
  • Grupa VIII "MĄDRALE" - 30.11.2018 - godz. 16.00

  ZAPRASZAMY!!!

 • MAKS I JEGO MILITARNE ZABAWKI wizyta w gr I
  14.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MAKS I JEGO MILITARNE ZABAWKI.

  Dzisiaj naszym gościem był Maksymilian Podlejski wraz z tatą Przemkiem i bratem Kasjanem. Zarówno Maks jak i jego brat  są absolwentami naszego przedszkola. Powód wizyty niecodzienny, bo i niecodzienne są zainteresowania braci Podlejskich. Dziś mięliśmy okazję poznać część "aresnału" jaki Maks zgromadził. Wśród jego "zabawek" znalazły się hełmy żołnierskie z różnych stron świata, kamizelki żołnierskie, granaty ręczne, hełmofony czołgowe, całe mnóstwo łusek po nabojach, skrzynka na radiostację i wiele innych. Pan Przemek - tata Maksa pokazał nam również wspaniałe zdjęcia z udziałem Maksa, który od małego zapałał miłością do świata militariów i realizuje swoją wielką pasję. Dzieci z wielkim zaangażowaniem słuchały opowieści i nazewnictwa sprzętów i wozów bojowych. Pan Przemek wszystkich uczesników zaprosił na wystawę militarną, która odbędzie się 24.11.br w Zespole Szkół w Czerwionce - Leszczynach przy ul 3maja w godz od 10 do 15. Zapraszamy także Państwa do zapoznania się i polubienia strony fb G.I.MAX - MAX WALCZY, do lepszego poznania chłopca o niecodziennej pasji. Mamy także nadzieję , że nie będzie to ostatnia wizyta Maksa i jego bliskich w przedszkolu. Serdecznie zapraszamy ponownie

 • Słowiki "Wizyta Maksa pasjonata militariów"
  14.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Słowiki "Wizyta Maksa pasjonata militariów". W ramach cyklu zajęć o tematyce patriotycznej grupę I i VI odwiedził nasz absolwent Maks, który od kilku lat intersuje się militariami i wszystkim co jest z tym tematem związane. Tata Maksa i brat opowiadali dzieciom jak zaczeła się przygoda Maksa z wojskiem. Dzieci miały okazję podziwiać kolekcję nakryć głowy oraz akcesoriów wojskowych. Maks pokazał dzieciom, jak ważna jest dla niego, pasja jaką jest wojsko. 

 • Życzenia dla Polski - GRUPA V

                                                           Życzenia dla Polski - GRUPA V - Obrazek 1

   

  W przeddzień uroczystych obchodów Dnia NIepodległości grupa V przygotowała życzenia dla ukochanej Ojczyzny

  lapinska.mp4

 • Życzenia dla Polski - GRUPA VII

              Warczą karabiny i dzwonią pałasze,
                                        To Piłsudski ruszył w pole, a z nim wojsko nasze.

  Wodzu, wodzu miły, przywódco  w świętej sprawie
  Każ trąbić trębaczowi, gdy staniem w Warszawie.

  Wisłą pieśń poleci - falami jasnemi,
  Że nie będzie już Moskali na piastowskiej ziemi.

  Droga nasza wolna Ojczyzno przyjmij nasze życzenia w 100-lecie odzyskania Niepodległości - Gr. VII

  grochla_VII.mp4

 • Życzenia dla Polski - GRUPA II

   

       Życzenia dla Polski - GRUPA II - Obrazek 1 Polsko nie jesteś ty już niewolnicą!              
  Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,                                        

  Na którym z lochu, co był twą stolicą                                                       

  Lat sto, swym własnym dźwignęłaś się duchem. 

  Ty, broniąc siebie wbrew wszelkiej nadziei

  Broniłaś jeno od czarnej rozpaczy

  Wiary, że wolność, prawo, moc idei

  Nie jest czczym wiatrem ust, ale coś znaczy. 

  Żadne cię miana nad to nie zaszczycą,

  Co być nie mogło przez wiek twą ozdobą!

  Polsko nie jesteś ty już niewolnicą!

  Lecz czymś największym, czym być można:

  Sobą! 

  Gorące pozdrowienia i moc najlepszych życzeń przyjmij Polsko od gr.II

  szmandrad-_grII.mp4

  szmandra-gr_II.mp4

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach
  ul. Jana Pawła II 18
  44-230 Czerwionka-Leszczyny
 • 324312040

Galeria zdjęć