Nasza grupa Wydarzenia Tematyka kompleksowa Nasza galeria Podziękowania Informacje dla rodziców SŁONIKI PROMUJĄ ZDROWIE

GR.III. Słoniki

SŁONIKI PROMUJĄ ZDROWIE

PREZENTACJA NA TEMAT PROMOCJI ZDROWIA W GRUPIE "SŁONIKI" ORAZ "SŁOWIKI":

promocja_zdrowia.prezentacja.pptx

WRZESIEŃ 2018

1. W dniu 9.06.2018r. odbyły się w naszej grupie zajęcia taneczno-ruchowe "Zumba dla dzieci", które wprowadziły nas w tematykę zajęć "W zdrowym ciele- zdrowy duch"

********************

CZERWIEC 2018

1. Spotkanie ze strażakami, podczas którego dzieci zapoznały się ze sprzętem strażackim, odbyły prelekcję na tema bezpieczeństwa i zdrowia, a także doświadczyły praktycznych ćwiczeń, tj. pierwsza pomoc oraz ćwiczenia z wężem strażackim.

2. Filipowe Kilometry- 4.06.2018r. podsumowaliśmy i zakończyliśy akcję Filipowych Kilometrów w naszym Przedszkolu. W Tym dniu każde dziecko ubrało się w kolorach niebieskich oraz uroczyście przejechało na rowerku lub  hulajnodze dystans ok 100 m

3. Olimpiada Sportowa- 6.06.2018r. w tym dniu odbyła się olimpiada sportowa dla oddziałów integracyjnych. Zawodnicy oraz kibice mieli okazję do udziału w wielu zabawach i konkurencjach promujących zdrowy i aktywny tryb życia

4. Festyn Rodzinny "Mama, Tata i ja"- w tym dniu dzieci oraz rodzice mieli okazję wziąć udział w festynie przedszkolnym, podczas którego dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym, wzięły udział w zawodach sportowych oraz licznych grach i zabawach przy muzyce

MAJ 2018

1. Spotkanie z panią intendentką Basią, która szczegółowo omówiła pirammidę żywności, wskazała zdrowe i niezdrowe produkty żywności oraz przygotowała smaczną i zdrową lemoniadę dla dzieci :)

2. Wycieczka do Wioski Indiańskiej w Tworkowie :)

Dzieci w tym dniu miały okazję brać udział w różnych grach i zabawach na świeżym powietrzu

3. Liczne spacery i wyjścia do CKE w Czerwionce-Leszczynach

KWIECIEŃ 2018

1. DZIEŃ PRACOWNIKA SŁUŻBY ZDROWIA

W tym dniu grupa "Słoniki" wybrała się do pobliskiego Ośrodka Zdrowia w Czerwionce-Leszczynach. Dzieci  z grupy III w podzięce, złożyły życzenia i wręczyły laurki pracownikom Dziecięcej Pzychodni Zdrowia.

2. SPARTAKIADA WIOSENNA

W tym dniu wszystkie 8 grup brało udział w wiosennych zawodach sportowych. Liczne oraz różnorodne zabawy ruchowe sprawiły wiele radości przedszkolakom.

3. DZIEŃ ZIEMI

Przez cały tydzień dzieci rozawiały o tym, co zrobić, by chronić naszą planetę Ziemmię. Na koniec wykonały piękny plakat, poprzez który zobowiązały się do tego, że będą dbać o swoją planetę.

4. ZAWODY SPORTOWE

W tym dniu Grupa III wybrała się na zawody sportowe, które organizowane były dla przedszkolaków w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach. "Słoniki" siedząc na widowni, dzielnie kibicowały przedstawicielom naszego przedszkola.

MARZEC 2018

1. SPARTAKIADA ZIMOWA

W ostatnim dniu zimy odbyły się zimowe zawody sportowe dla przedszkolaków wszystkich ośmiu grup przedszkolnych. Zabawy i konkurencje sportowe dostarczyły dzieciom wiele radości. Każdy przedstawiciel drużyny otrzymał upominek :)

2. DZIEŃ ZIELONY

W tym dniu wszytskie przedszkolaki ubrały się w kolorach zieleni. Wszystko po to, by przywitać nadchodzącą wiosnę. W ramach akcji "Kubusiowi Przyjaciele Natury" dzieci brały udział w wielu grach i zabawach edukacyjnych na temat przyrody.

3. DZIEŃ NIEBIESKI

W ramach akcji "Mamo, Tato wolę wodę" dzieci uczyły się jak dbać o naszą planetę, jak ważne jest oszczędzanie wody, oraz jak istotne znaczenie ma picie  wody dla naszego organizmu. Wszystkie dzieci ubrane były w kolorach niebieskich.

4. ZDROWA ŻYWNOŚĆ

Dzieci podczas zajęć poznały literę Z jak zdrowie. Poznały struktury piramidy zdrowia, nauczyły się jakie produkty powinni spożywać i ile posiłków dziennie zjada przedszkolak. Dzieci wykonały w grupach piramidę zdrowia.

5. MASTERCHEF JUNIOR :)

W tym dniu każda grupa przygotowała odpowiednio wcześniej ustalone danie śląskie, a następnie udała się na konkurs dotyczący tradycji i żywności kultury śląskiej.

6. WIOSENNY PRZEMARSZ

W pierwszym dniu wiosny przedszkolaki wybrały się na wspólny długi spacer, po to, by pożeganać zimę, a przywitać wiosnę.

7. ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Dzieci uczą się tradycji spożywania wspólnego śniadania, samodzielnie mogą przygotować sobie zdrowe i smaczne kanapki.

LUTY 2018

1. ROZPOCZĘCIE AKCJI "NASIONA DLA AFRYKI"

"Słoniki" przygotowują się do rozpoczęcia akcji "Nasiona dla Afryki". Dzieci uczą się, jak dbać o zdrowie własne i innych dzieci z odległych krajów, szczególnie biednych. W tym celu dzieci przynoszą nasiona różnych warzyw i roslin, które powędrują już niedługo do odległej Afryki.

STYCZEŃ 2018

1. ZAJĘCIA OTWARTE: ĆWICZENIA I ZABAWY Z ELEMENTAMI RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WEDŁUG WERONIKI SHERBONE

2. GRY I ZABAWY RUCHOWE PODCZAS BALIKU PRZEBIERAŃCÓW

GRUDZIEŃ 2017