Nawigacja

Nasza grupa Wydarzenia Tematyka kompleksowa Nasza galeria Podziękowania Informacje dla rodziców KACZUSZKI PROMUJĄ ZDROWIE

GR.V. Marzyciele

KACZUSZKI PROMUJĄ ZDROWIE

Rok szkolny 2019/2020

GRUPA V - "KACZUSZKI"

Podobny obraz

Wrzesień- w tym miesiącu dzieci aktywnie korzystały z urządzeń na placu przedszkolnym, brały udział w spacerach oraz zajęciach gimnastycznych. Dodatkowo przedszkolaki wzięły udział w akcji ,,Sprzątanie Świata".

Październik- dzieci wzięły udział w Jesiennej Spartakiadzie Sportowej, która odbyła się na podwróku przedszkolnym oraz sadziły drzewo podczas akcji Święto Drzewo. Ponadto dzieci wzieły udział w Dniu Marchewki, w czasie którego robiły pyszny i zdrowy sok pomarańczowy.

Styczeń - dzieci brały udział w zabawach ruchowych na placu zabaw oraz spacerach po okolicy naszego przedszkola. Rozmawiały na temat bezpiecznych zabaw w czasie ferii zimowych.

Luty - podczas realizacji tematyki tygodniowej "Tydzień uśmiechu, tydzień zdrowia" dzieci utrwalały nawyki kulturalno - higieniczne oraz realizowane były zagadnienia prozdrowotne. Przedszkolaki brały również udział w międzygrupowej Zgaduj - zgaduli "W krainie dobrych manier". Nasze przedszkole odwiedziła również  higienistka stomatologiczna, która uczyła dzieci jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Dzieci brały udział w zawodach sportowych w SP - 4 w Czerwionce - Leszczynach.

Marzec - Założenie przez panie i dzieci skarpetek w dwóch różnych kolorach na znak solidarności z dziećmi z Zespołem Downa.

Kwiecień - Wykonanie laurek i stworzenie z nich kolażu dla pracowników Służby Zdrowia. Wykonanie plakatu "Jakdbamy o naszą Ziemię" z okazji Dnia Ziemi. Przygotowanie wspólnie z rodzicami soku owocowego, zwrócenie uwagi na jego walory odżywcze. 

 Maj - Wykonanie laurek z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek. Przygotowanie wspólnie z mamami zdrowej sałatki owocowej. Zaproszenie do degustacji całej rodziny.

 

Rok szkolny 2018/2019 

Wrzesień- w tym czasie chodziliśmy na spacery po najbliższej okolicy oraz korzystaliśmy aktywnie z placu zabaw w przedszkolu. W tym miesiącu uczymy się także zasad bezpieczeństwa, dlatego odwiedziliśmy Straż Miejską w Czerwionce. Dzieci także  wzięły udział w Jesienno-Ekologicznej Spartakiadzie Sportowej oraz w akcji ,,Sprzątanie Świata".

Październik- wspólnie z kolegami i koleżankami sadziliśmy drzewa z okazji Dnia Drzewa. W tym miesiącu także uczyliśmy się wiele na temat owoców i warzyw, poznaliśmy piramidę zdrowego żywienia. Obchodziliśmy także Dzień Marchewki, podczas którego dzieci ubrane na pomarańczowo robiły pyszny sok z marchewki i jabłka.

Listopad- w tym miesiącu dzieci uczyły się jak cenne dla zdrowia jest mleko i dlaczego warto je pić. Obchodziliśmy też Dzień Biały. Przedszkolaki wzięły udział w zawodach sportowych Biało-Czerwoni zorganizowanych na terenie podwórka przedszkolnego.

Grudzień- spotaknie z Panem Sznupkiem, podczas którego dzieci przypomniały sobie jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo.

Styczeń- udział dzieci w Zimowej Spartakiadzie Sportowej. Dzieci spędziły aktywni czas na świeżym powietrzu.

Luty- w tym miesiącu dzieci brały udział w zajęciach na temat bezpieczeństwa. Uczyły się jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych w czasie ferii zimowych.

Marzec- w tym miesiącu uczyliśmy się jak prawidłowo się dbać o swoje zdrowie. Wspólnie z innymi dziećmi z przedszkola witaliśmy wiosnę, a żegnaliśmy zimę. Ponadto odbyły się zajęcia z p. rehabilitantką na temat prawidłowej postawy ciała.

Kwiecień- dzieci brały udział w Wiosennej Spartakiadzie Sportowej. Przedszkolaki świetnie bawiły się na świeżym powietrzu. 

Maj- spotkanie ze Strażą Pożarną i ratownikiem medycznym. Przedszkolaki wzięły również udział w wycieczce do Żor. Ponadto przedszkolaki wzięły udział w Letniej Spartakiadzie Sportowej.

Czerwiec- przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z panią rehabilitantką, podczas których dzieci dowiedziały się jak prawidłowo dbać o postawę ciała.

Rok szkolny 2017/2018

promocja_zdrowia_gr_V.pptx

Wrzesień

Od początku września w naszym przedszkolu promujemy zdrowy tryb zycia w różnorodnej formie.  Nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji ,,Sprzątanie Świata”.

  

25.09.2017r. Wizyta p.policjanta i Sznupka w Przedszkolu. W tym dniu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze.

  

Październik

Jesienna Spartakiada Sportowa- zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu.

W tym miesiącu dzieci dowiedziały się dużo na temat jedzenia świeżych warzyw

i owoców. Dzieci wykonały pyszna sałatkę owocową.

Dzień Pomarańczowy- Dzień Marchewki. W tym dniu dzieci wraz z nauczycielką wykonały sok oraz zjadły wyśmienite babeczki marchewkowe.

  

 W październiku odbyła się także Zgaduj Zgadula o tematyce bezpieczeństwa.

Listopad

W miesiącu listopadzie korzystając ze słonecznej pogody dzieci spacerowały  do  parku i do lasu.

                  

 

Grudzień

Początek zimy to czas poznawanie tradycji regionalnych. w tym miesiącu zaprosiliśmy do przedszkola górników. Nastepnie dzieci przygotowały dla rodziców spotkanie wigilijne które poprzedziło dekorowanie ciasteczek.

   

 

Styczeń

Styczeń minął nam pod hasłem zabawy. W przedszkolu odbył się wielki bal przebierańców. Przygotowaliśmy także program artystyczny dla naszych dziadków. Brak śniegu  nie przeszkodził nam w zabawach na świeżym powietrzu.

 

Luty

Zabawy na świeżym powietrzu.

W miesiącu lutym dzieci poznały wiele dyscyplin sportowych związanych z Olimpiadą Zimową.

 

Marzec

Zimowa Spartakiada Sportowa- zawody na świeżym powietrzu.

Dzień Zielony w przedszkolu - wspólne zabawy związanie z tradycją pożegnania zimy - powitanie wiosny.

Zakładanie ogródka przedszkolnego.

    

Kwiecień

Biały Dzień- Spotkanie z panią pielęgniarką. W tym miesiący wiele czasu poświęciliśmy na zajęcia dotyczące zdrowia i higieny.Dzieci odwiedziły  pracowników apteki i ośrodka zdrowia. 

    

Zakładanie kącika lekarskiego.

    

 

Spartakiada Wiosenno-Ekologiczna

Maj

W maju dzieci spotkały się z panią Anią - dietetyczką która objaśniła dzieciom zasady zdrowego odzywiania, wskazała produkty zdrowe oraz te, których nie powinniśmy jeść w nadmiarze.

 

W maju dzieci wybrały się także na wycieczkę do Parku Rozrywki na której miały możliwość spotkania zwierząt leśnych, podróży podwodnej w kinie 5D oraz zabaw na placu zabaw.

   

 

Czerwiec

W tym miesiącu odbyła się Letnia Spartakiada Sportowa, Festyn Rodzinny oraz podsumowanie akcji "Filipowe Kilometry - walczymy z autyzmem". Dzieci brały także udział w akcji "Czyste powietrzewokół nas". Przed wakacjami odbyła się zgaduj - Zgadula na temat Bezpiecznych wakacji.

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Przedszkole Nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach
    ul. Jana Pawła II 18
    44-230 Czerwionka-Leszczyny
  • 324312040

Galeria zdjęć