Nawigacja

Nasza grupa Wydarzenia Tematyka kompleksowa Nasza galeria Podziękowania Informacje dla Rodziców MURZYNKI PROMUJĄ ZDROWIE

GR.VII. Murzynki

Wydarzenia

 

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

GRUPA VII - MURZYNKI

rnl.pl - Analiza wiersza “Murzynek Bambo” pod kątem... | Facebook

 

 01.09.2020 - Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2020/2021

14.09.2020 - Urodziny patrona naszego przedszkola Juliana Tuwima

21.09.2020 - Dzień Przedszkolaka

25.09.2020 - Europejski Dzień Języków

29.09.2020 - Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania

 

 

 

 

 

 

 

CZERWIEC 2020

 

08.06-12.06- ZDALNE NAUCZANIE TYDZIEŃ 13

Zaprosiliśmy „Murzynków” i ich rodziców do kolejnego tygodnia wspólnej pracy. Dzieci poznały nazwy roślin i zwierząt – mieszkańców łąki poprzez prezentację „Co w trawie piszczy”. Dowiedziały się też, kto to jest entomolog i czym się zajmuje. Podczas ćwiczeń ruchowych z rodzicami „Wiosenne zabawy na łące” dzieci mogły sprawdzić, kto był sprawniejszy podczas ćwiczeń. Rozwijałyśmy ich sprawności manualne poprzez ćwiczenia graficzne. Ćwiczenia logopedyczne pozwoliły im utrwalić prawidłową wymowę niektórych głosek. Przypomniałyśmy dzieciom o owadach żądlących, że trzeba zachować ostrożność i obserwować je z pewnej odległości. Dzieci słuchały opowiadania "O żabkach w czerwonych czapkach" oraz piosenek: „Żabie kroki", „Bal na łące” i „Pszczółka Maja”. Doskonaliły umiejętności matematyczne przeliczając mieszkańców łąki.

 

01.06-05.06- ZDALNE NAUCZANIE TYDZIEŃ 12

W grupie VII „Murzynków” ubiegły tydzień poświęcony był dzieciom z różnych stron świata. Dzieci poznały zabawy rówieśników z innych krajów i mogły bawić się w nie na świeżym powietrzu, np. puszczając latawce, jak dzieci z Azji. „Murzynki” dowiedziały się na temat różnic i podobieństw między ludźmi. Jednym z tematów zajęć był : „W krainie osób niepełnosprawnych”. Wyjaśniono pojęcie: niepełnosprawność. „Jak by to było gdyby...” dzieci poznały zabawy umożliwiające doświadczenie problemów osób niepełnosprawnych. Dowiedziały się też czym jest „Konwencja o prawach dziecka”; objaśniono znaczenia terminu „prawo”. Poznały słowo „tolerancja”, że inny, nie znaczy gorszy. Z propozycji ciekawych zajęć o tematyce związanej z dziećmi można wymienić: wierszyki, piosenki, zabawy matematyczne, logiczne, ruchowe, zabawy w języku angielskim, karty pracy, puzzle, prace plastyczne i kolorowanki.

 

01.06- DZIEŃ DZIECKA- Filmik dla dzieci od dyrekcji i nauczycieli naszego przedszkola.  Udział dzieci w konkursach zorganizowanych przez panie pracujące w grupie.

MAJ 2020

25.05-29.05- ZDALNE NAUCZANIE TYDZIEŃ 11

Dzieci z Grupy VII „Murzynków” poszerzyły swoją wiedzę na temat rodziny. Niespodzianką był filmik zrobiony dla mamusi z okazji „Dnia Matki'. Podziękowania należą się tatusiom i dzieciom za pomoc przy zrobieniu tego filmu. Z domem i rodziną kojarzą nam się przede wszystkim rodzice. Razem z rodzicami uczyły się piosenki „Moja wesoła rodzinka”, wysłuchały także opowiadania Lucyny Krzemienieckiej „Dobra to chatka, gdzie mieszka matka”. Dzieci narysowały swoją rodzinę. Bawiły się razem z rodzicami w różne zabawy, były to: „Masaż na dobry humor”- zabawa ruchowa z wierszem, zabawa z gazetami „Rodzinny spacerek”, czy też zabawa paluszkowa do wiersza „ Rodzinka”.

26.05- Dzień Matki- wykonanie filmiku z okazji tego święta

18.05-22.05- ZDALNE NAUCZANIE TYDZIEŃ 10

Dzieci z grupy VII "Murzynków" uczestniczyły w zajęciach, mających na celu rozbudzanie zainteresowań zwierzętami egzotycznymi. Przedszkolaki zapoznały się z nazwą i kształtem kontynentu-Afryka. Oglądając filmiki "Wyspy z wyobraźni" oraz "Lulek jedzie do ZOO" mogły zobaczyć wiele zwierząt egzotycznych i usłyszeć o nich rymowanki. Zadania i ćwiczenia pozwoliły rozwijać u dzieci wyobraźnię, koordynację wzrokowo- ruchową, słuchową (dobieranie rymów do słów), dzielenie wyrazówsłów na sylaby. W zabawach matematycznych doskonaliły logiczne myślenie, utrwalały cyfry, pojęcia: " mniej", "więcej", "tyle samo". Swoją naturalną potrzebę ruchu mogły zaspokoić w czasie proponowanych zabaw ruchowych i w czasie pobytu na świeżym powietrzu. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne.

12.05.- DZIEŃ PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

11.05-15.05- ZDALNE NAUCZANIE TYDZIEŃ 9

W grupie VII dominowała tematyka "Na wiejskim podwórku". Poprzez multimedia dzieci poznały mieszkańców zagrody wiejskiej. Dowiedziały się, gdzie mieszkają zwierzęta, jak nazywają się ich "dzieci", co jedzą oraz jakie korzyści uzyskujemy z hodowli tych zwierząt. Zapoznały się z historyjką obrazkową "Mała krówka", śpiewały piosenki "Mój dziadek farmę miał" i "Kaczuszki". Dzieci wykonywały piękne prace plastyczne, układały puzzle o zwierzątkach oraz budowały farmę z klocków. Poprzez zabawy i ćwiczenia, rozwiązywanie zagadek utrwalały kolory, cyfry, kierunki, kształtowały percepcję wzrokowo- ruchowo- słuchową. Swoją naturalną potrzebę ruchu, korzystając z ładnej pogody mogły zaspokoić w czasie pobytu na świeżym powietrzu. Miały też okazję pochwalić się swoimi pupilkami. W związku z przypadającym świętem pielęgniarek, wykonały piękne laurki, dziękując za ich pracę i trud. Złożyły również życzenia kolegom, którzy obchodzili swoje urodziny.

04.05-08.05- ZDALNE NAUCZANIE TYDZIEŃ 8

W tym tygodniu dzieci z gr. VII "Murzynki" poznały pracę malarza, rzeźbiarza, aktora, pisarza. Złożyły na stopy "skarpetki bąbelkowe" i malowały nimi po dużej kartce papieru. Jak prawdziwi rzeźbiarze tworzyli arcydzieła z gliny samoutwardzalnej oraz masy plastycznej. Dowiedziały się również jak powstaje książka. Dzieci rozwijały swoją sprawność fizyczna poprzez ćwiczenia i zabawy ruchowe.

04.05- DZIEŃ STRAŻAKA

02.05.2020 - DZIEŃ FLAGI

03.05- ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

27.04-01.05- ZDALNE NAUCZANIE TYDZIEŃ 7

Dzieci z gr. VII "Murzynki" w tym tygodniu poszerzały wiedzę o swojej Ojczyźnie- Rzeczpospolitej Polskiej. Zapoznały się z symbolami narodowymi: flagą, godłem, hymnem. Znalazły odpowiedź na pytanie, dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkowa pieśnią oraz w jaki sposób należy się zachować podczas słuchania. Dowiedziały się ciekawostek o stolicy Polski- Warszawie, a także wysłuchały legendy polskiej "Wars i Sawa". Dzieci rozwiązywały zagadki oraz wykonywały ćwiczenia gimnastyczne. To były ważne zajęcia z wychowania patriotycznego.

 

KWIECIEŃ 2020

 

20.04-24.04- ZDALNE NAUCZANIE TYDZIEŃ 6

Gr. VII "Murzynki" w tym tygodniu realizowała tematykę "Dbamy o zdrowie i higienę". Dzieci zapoznały się z piosenką "Witaminki" oraz wierszem "Dla każdego coś zdrowego". Dowiedziały się o konieczności dbania o zdrowie; poznały codzienne czynności higieniczne oraz zasady zdrowego odżywiania. Dzieci uczciły Dzień Ziemi, sądząc nasionka, sprzątając śmieci , podlewając kwiatki. W Międzynarodowy Dzień Książki pokazały, że potrafią dbać i szanować książki.

23.04- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

22.04- DZIEŃ ZIEMI

13.04-17.04- ZDALNE NAUCZANIE TYDZIEŃ 5

Dzieci z gr. VII "Murzynki" w tym tygodniu zamieniły się w małych ekologów. Przypomniały sobie jak należy dbać o Naszą planetę oraz opracowali "Kodeks małego ekologa". Dzieci wysłuchały bajki pt. "Chora Planetka", a także nauczymy się wiersza "Ekologiczne rymowanki". Spędzały również aktywnie czas na świeżym powietrzu.

 

12.04- WIELKANOC 

06.04-10.04- ZDALNE NAUCZANIE TYDZIEŃ 4

"Murzynki" poznały piosenkę o tematyce świątecznej, rozróżniały kolory, klasyfikowały jajka: duże- małe, przeliczały w zakresie 5, ćwiczyły koordynację wzrokowo - ruchową, łączyły różne elementy w całość, wykonywały różne prace plastyczne. Wspólne uczestnictwo w zajęciach i zabawach dało dzieciom możliwość czerpania radości z zabawy z rodzicami, z efektów własnej pracy i inwencji twórczej podczas wykonywania prac.

 

07.04.- ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

MARZEC 2020

30.03-03.04- ZDALNE NAUCZANIE TYDZIEŃ 3

"Murzynki" w tym tygodniu realizowały zadania związane z Wielkanocnymi zwyczajami. Wysłuchały opowiadania pt. "Historia żółtego kurczaczka" oraz malowały obrazek przedstawiający przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. Wspólnie z rodzicami wysiali rzeżuchę, owies oraz trawkę. Uczyli się piosenki " Święta Wielkanocne" oraz wykonali piękne prace plastyczne.

 

23.03-27.03- ZDALNE NAUCZANIE TYDZIEŃ 2

Gr VII „Murzynki” w tym tygodniu poczuła wiosenny klimat. Dzieci wykonały myszkę, kolorowały motylka, pszczółkę. Nie obyło się też bez eksperymentów, które są sposobem na dobrą zabawę.

16.03-20.03- ZDALNE NAUCZANIE TYDZIEŃ 1

Murzynki” postawiły przede wszystkim na ruch i dobrą zabawę. Uczyły się piosenki o wiośnie, a także wykonywały prace plastyczne związane tematycznie z nadejściem wiosny.

od 16.03- Ze względu na stan epidemiologiczny w Polsce- zdalne nauczanie. 


 

od 16.03.2020 - nauczanie zdalne

14.03.2020r - Dzień Czerwony - Dzień życzliwości w przedszkolu. Zorganizowanie Zgaduj Zgaduli w ramach Ogólnopolskiego Programu KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY. Naszą grupę reprezentowały : Nikola, Julia, Lena

06.03.2020r. - Dzień Kobiet w przedszkolu

 

LUTY 2020

04.02.2020 r. - Bal przebierańców w przedszkolu - "W zaczarowanym świecie bajek i baśni"

24.02 - Teatrzyk "Kot w butach"

            26 luty 2020 - zajęcie otwarte dla rodziców  

    28.02 - Spotkanie z dietetyczką

                STYCZEŃ 2020                                            

29 styczeń - uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka" w CKE

GRUDZIEŃ 2019

IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2” Nasze Przedszkole bierze udział w projekcie „Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj 2”, którego organizatorem jest Fundacja „Dbam o Mój Zasięg”. Otrzymane kartki dzieci wypisały i pięknie udekorowały z pomocą Pań i Rodziców. Następnie kartki zostały wysłane do naszych Bliskich, oraz do różnych instytucji, takich jak: Dom Dziecka w Rybniku, Placówka opiekuńczo-wychowawcza nr 3 w Rybniku, Warsztaty Terapii Zajęciowej...

21 grudnia podczas „Święta Makówek” wręczone zostały nagrody laureatom konkursu plastycznego „Święto Makówek oczami dzieci”. Z naszej grupy wyróżnienie otrzymał Mateusz Zawadzki - G r a t u l a c j e!

18.12.2019 - SPOTKANE WIGILIJNE Z RODZICAMI

6.12.2019 - WITALIŚMY W PRZEDSZKOLU MIKOŁAJA

2.12.2019 R.  -WITALIŚMY W PRZEDSZKOLU TATUSIÓW - OBCHODZILIŚMY UROCZYSTOŚĆ "BARBÓRKA W PRZEDSZKOLU"

LISTOPAD 2019

25.11.2019 R. - DZIECI PRZYSZŁY DO PRZEDSZKOLA Z MISIEM - OBCHODZILIŚMY "DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"

20.11.2019 R.-PRZYPOMNIELIŚMY DZIECIOM O ICH PRAWACH - BYŁ "MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA"

15.11.2019 R. - SPOTKANIE Z MAGIKIEM

12.11.2019 R. - W TYM DNIU ODBYŁ SIĘ APEL UPAMIĘTNIAJĄCY POWSTANIA ŚLĄSKIE.

8.11.2019 R. - WSPÓLNE ŚPIEWANIE W RAMACH AKCJI "SZKOŁA DO HYMNU"

05.11.2019 R.- W TYM DNIU W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBYŁ SIĘ BAL Z OKAZJI "ŚWIATOWEGO DNIA POSTACI Z BAJEJK"

PAŹDZIERNIK 2019

22 PAŹDZIERNIKA 2019 R. - WITALIŚMY W NASZEJ SALI RODZICÓW NA ZAJĘCIU OTWARTYM.

21 PAŹDZIERNIKA 2019 R. - "DZIEŃ MARCHEWKI" - POMARAŃCZOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

17 PAŹDZIERNIKA 2019 - W TYM DNIU DZIECI BYŁY W CKE NA BAJCE "PINOKIO"

10 PAŹDZIERNIKA 2019 R. - OBCHODZILIŚMY DZIEŃ DRZEWA.

11 PAŹDZIERNIKA 2019 R. - W TYM DNIU ODBYŁA SIĘ JESIENNA SPARTAKIADA SPORTOWA W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

14 PAŹDZIERNIKA 2019 R. - UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

  29 SIERPNIA 2019 R. - SPOTKANIE ORGANIZACYJNE Z RODZICAMI: ZEBRANIE OGÓLNE I GRUPOWE.

2 WRZEŚNIA 2019 R. - UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO - ZAJĘCIA Z UDZIAŁEM RODZICÓW.

20 WRZEŚNIA 2019 R. - "DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA" ORAZ "PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA"

23 WRZEŚNIA 2019 R. - UDZIAŁ DZIECI W AKCJI "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

 

25 WRZEŚNIA 2019 R. OBCHODZILIŚMY W PRZEDSZKOLU  "DZIEŃ PATRONA" ORAZ EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH.

30 WRZEŚNIA 2019 R. - UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI "DNIA CHŁOPAKA". W TYM DNIU WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W AKCJI "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM".

ROK SZKOLNY 2018/2019

CZERWIEC

 

07.06.2019 - WIZYTA PSZCZELARZA

 

06.06.2019 - WIZYTA P. ALDONY - NAUCZYCIELKI HISTORII W RAMACH AKCJI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

 

05.06.2019 - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO O JULIANIE TUWIMIE

MAJ

07.05.2019 - WIZYTA STRAŻAKÓW

 

 

14.05.2019 - ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW "JULIAN TUWIM PRZYJACIELEM DZIECI"

 

 

21.05.2019 - WYCIECZKA NA ZABYTKOWĄ KOLEJKE WĄSKOTOROWĄ W RUDACH

 

 

27 maja 2019 - UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY W CKE

 

 

31.05.2019 - DZIEŃ DZIECKA W PREZDSZKOLU

 

 

31.05.2019 - Letnia Spartakiada Sportowa

 

 

 

 

KWIECIEŃ 2019

 

17.04.2019r. - Wizyta w przedszkolu Wielkanocnego Zajączka.

 

05.04. 2019r. - DZIEŃ BIAŁY w przedszkolu.

 

04.04.2019 - WYCIECZKA DO DK W OSINACH NA PRELEKCJĘ "WIELKANOCNE ZWYCZAJE I OBRZĘDY"

 

2.04.2019r- Dzień świadomości autyzmu. 

MARZEC 2019

 

01.03.2019 - SPEKTAKL PSZCZÓŁKA MAJA W CKE

 

04.03.2019 - WYCIECZKA DO SALI ZABAW IGRASZKA W CZERWIONCE

 

21.03.2019 - Dzień Zielony w przedszkolu - realizacja programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

 

22.03.2019 - Dzień Niebieski w przedszkolu - realizacja programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

27.03.2019 - WIZYTA FIZJOTERAPEUTKI P. EWY MICHALAK

 

28.03.2019 - "O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy" - uroczystość w CKE

 

LUTY 2019

27.02.2019r. – AUDYCJA MUZYCZNA

 

28.02.2019r. - ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW

STYCZEŃ 2019

31.01.2019 - BAL PRZEBIERAŃCÓW W PRZEDSZKOLU. 

23.01.2019 - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W CKE W CZERWIONCE - LESZCZYNACH 

18.01 – ZAJECIA OTWARTE DLA RODZICÓW

16.01.2019 – WIZYTA W BIBLIOTECE 

11.01.2019 - ZIMOWA SPARTAKIADA SPORTOWA 

09.01.2019 - MAGIK W  PRZEDSZKOLU.

 

Grudzień 2018

Roraty 2018 – 5.12, 07.12, 12.12, 13.12, 21.12

20.12 – wspólne nagrywanie grup VII i  III świątecznej Dinopowieści

17.12 – Wigilijka i Jaseła w Grupie VII

14.12 – Dekorowanie świątecznych ciasteczek

11.12 – wizyta duszpasterska w Grupie VII i III

10.12 – Wspólne kolędowanie z Państwem Warzecha

06.12 – Mikołaj w przedszkolu

Listopad 2018

W dniu 29.11 gościliśmy tatusiów na uroczystości "Barbórka w przedszkolu.

 27 .11 w ramach programu "Cała Polska  Czyta Dzieciom" gościliśmy panie z KGW z Dębieńska.

W tym Dniu odwiedziły nas również pani Ula oraz Pani Hania z KGW z Czuchowa, które opowiedziały nam o tradycjach śląskich oraz wspólnie z nami upiekły ciasteczka.

27.11 Udział Milenki w Konkursie wojewódzkim „Mała Karolinka 2018”

 26.11 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

23.11. Odbyła się międzygrupowa zgaduj - zgadula "Wiem co to zdrowie".

20.11 – Biały Dzień w Przedszkolu / Światowy Dzień Praw dziecka

16.11 W ogrodzie przedszkolnym odbyły się zawody sportowe "Biało - czerwoni" w ramach międzynarodowego projektu "Piękna nasza Polska cała".

9.11. Wzięliśmy udział w uroczystości przedszkolnej "Apel Niepodległości". Biliśmy rekord w śpiewaniu Hymnu Narodowego.

5.11 - Obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek.

PAŹDZIERNIK 2018

31.10.2018 r. - Wycieczka na cmentarz. Zapalenie zniczy na grobie "Tych, którzy zginęli za Ojczyznę".

25.10.2018 r. - Ogólnopolski Dzień Kundelka. Zbieraliśmy jedzenie dla psów i kotów.

25.10.2018 r. - Pomarańczowy Dzień w Przedszkolu.

19.10.2018 r. (piątek)  odbył się spektakl teatralny  "Różnorodność kultur  Europy" w CKE w Czerwionce - Leszczynach.

W dniu 26.10.2018 r. odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Dziękujemy za liczny udział i zaangażowanie!

WRZESIEŃ

SPRZTANIE ŚWIATA 2018

20.09.2018 - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

12.09.2018 - SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM I SZNUPKIEM

12.09.2018 - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ ZDROWEJ JAMY USTNEJ

03.09.2018 - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GRUPA "FIGIELKÓW"

Rok szkolny 2017/2018

CZERWIEC 2018

 • 4.06.2018 R. - REALIZACJA PROJEKTU "FILIPOWE KILOMETRY" - PRZEJAZD DZIECI ROWERAMI I HULAJNOGAMI PO ULICACH OSIEDLA.
 • 5.06.2018 R. - DO POŁUDNIA - DMUCHAWCE, ZJEŻDŻALNIA, LABIRYNT - PO POŁUDNIU - FESTYN RODZINNY
 • 7.06.2018 - WYCIECZKA AUTOBUSOWA DO WIEJSKIEJ CHATY W BOJKOWIE - UDZIAŁ W WARSZTATACH "JAK TO Z CHLEBEM BYŁO"
 • 11.06.2018 R - LETNIA SPARTAKIADA SPORTOWA
 • 18.06.2018 R. - UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

MAJ 2018

 •    2 MAJ 2018 R, - URODZINY JULKI F. - DUŻO SZCZĘŚCIA I SŁODYCZY TEGO TOBIE CAŁA GRUPA I PANIE: DANKA, KORNELIA I MAŁGOSIA ŻYCZY. S T O  L A T !!!
 • 10.05.2018 R. - WYCIECZKA DO CKE W CZERWIONCE - LESZCZYNACH NA "BLISKIE SPOTKANIA" - PRZEGLĄD TEATRZYKÓW;
 • 11.05.2018 R. - UDZIAŁ W ZGADUJ - ZGADULI "KOCHAM CIĘ POLSKO";
 • 17.05.2018 R. - ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW: "ZGADUJ - ZGADULA: JULIAN TUWIM UCZY I BAWI - PREFERUJE ZDROWY STYL ŻYCIA";
 • 28.05.2018 R. - SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI;

KWIECIEŃ 2018

3.04.2018 r. - URODZINY MARTYNKI B.

MARTYNKO! Dużo zdrowia i miłości,
moc uśmiechu i słodkości,
mało smutku, trudów, łez,
niech się spełni to, co chcesz!

 • 05.04.2018 R. - WYCIECZKA DO APTEKI - SPOTKANIE Z FARMACEUTĄ.
 • 06.04.2018 R. - BIAŁY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU.
 • 17.04.2018 r. - SPOTKANIE Z TATĄ ADAMA S. - P. TADEUSZEM S. - ZAPOZNANIE DZIECI ZE SKRZYPCAMI, WYSŁUCHANIE UTWORÓW GRANYCH PRZEZ PANA TADKA NA SKRZYPCACH.
 • 19.04.2018 R. - WIOSENNA SPARTAKIADA SPORTOWA. BYLIŚMY DRUŻYNĄ "PTASZKÓW". NASZĄ GRUPĘ REPREZENTOWALI: WIKTOR CZ., PAULINA I ZUZIA G., HANIA K., ADAM S. i MATYLDA SZ.
 • 26.04.2018 R. - WYCIECZKA DO IZBY TRADYCJI W CZERWIONCE - LESZCZYNACH. SPOTKANIE Z PANIĄ KLAUDIĄ SZ.;  ZAPOZNANIE Z EKSPONATAMI ZNAJDUJĄCYMI SIĘ W IZBIE.
 • 27.04.2018 R. - WYCIECZKA AUTOKAROWA DO DOMU KULTURY W SZCZYGŁOWICACH NA BAJKĘ  "RUBINOWY KSIĄŻĘ".

MARZEC 2018 R.

 • 7 MARCA - TEATRZYK W CKE - "KAROLCIA"
 • 8 MARCA "DZIEŃ KOBIET" - WSZYSTKIM PANIOM WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!
 • 8 MARCA - URODZINY ZUZANNY B. - DROGA SOLENIZANTKO ŻYCZYMY CI SPEŁNIENIA MARZEŃ.
 • 15  MARCA - ZGADUJ ZGADULAPO ŚLONSKU - "WIELA WIEM O ŚLONSKIM JODLE, CZYLI MASTER CHEF PO ŚLONSKU".
 • 20 MARCA - ZIMOWA SPARTAKIADA SPORTOWA. UDZIAŁ WZIĘLI: OLIVIER S., ANOŚ S., FIIP H., AGATA J., I FILIP D.
 • 21 MARCA - "ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU"
 • 22 MARCA "NIEBIESKI DZIEŃ W PRZEDSZKOLU' - ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW
 • 28 MARCA - ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU
 • 29.03 - 03.04 - PRZERWA ŚWIĄTECZNA - DYŻUR - ZAJĘCIA W GRUPIE ŁĄCZONEJ - WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

LUTY 2018 R.

 • 6.02.2018 R. - URODZINY ANTOSIA S. 

SOLENIZANCIE ŻYCZYMY CI SAMYCH SŁONECZNYCH DNI!!!

 • 14.02.2018 R. - WALENTYNKI!!!
 • 17.02.2018 R. - URODZINY FILIPA K. 

NIC CI DAĆ NIE MOGĘ. NIE MAM NIC TAKIEGO. CHYBA DAM BUZIAKA I TO NIEJEDNEGO. DAM BUZIAKÓW WIELE I POWIEM NA USZKO, ŻE BARDZO CIĘ KOCHA TO MOJE SERDUSZKO!!!

 • 20.02.2018 R. - URODZINY JAKUBA D. i AGATKI J. - JESTEM MAŁA RÓŻYCZKKA WYPADŁAM WAM Z KOSZYCZKA. NIE UMIEM WINSZOWAĆ TYLKO KUBUSIA I AGATKĘ W CZÓŁKO POCAŁOWAĆ. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!
 • 20.02.2018 R. - ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW.

STYCZEŃ 2018 R.

 • 25 STYCZNIA 2018 R. ODBYŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI "DNIA BABCI I DZIADKA" W CKE W CZERWIONCE-LESZCZYNACH
 • 18 STYCZNIA - ODBYŁ SIĘ "BAŚNIOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW"
 • 4 STYCZNIA 2018 R. - AUDYCJA MUZYCZNA - INSTRUMENTY Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA

GRUDZIEŃ 2017 R.

 • 5.12.2017 R. - UROCZYSTOŚĆ "BARBÓRKA U FIGIELKÓW"
 • 6.12.2017 R. - SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
 • 11.12.2017 R - WYSTĘP KASI I CLAUDII CHWOŁKA
 •     17.12. 20127 R. - URODZINY WIKTORII F.
 • 18.12.2017 R. - "SPOTKANIE WIGILIJNE"

LISTOPAD 2017 R.

 • 28.11.2017 R. -TEATRZYK W PRZEDSZKOLU "JAŚ I MAŁGOSIA"
 • 24.11.2017 r. - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
 • 20.11.2017 R. - OBCHODZIMY OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

16.11.2017 R. - HANIA N. ZDOBYŁA I MIEJSCE W

I POWIATOWYM KONKURSIE GWARY ŚLĄSKIEJ "BAJTLE BYDOM GRYFNIE GODAĆ" - ORGANIZATOR; PRZEDSZKOLE NR 39 W RYBNIKU - GRATULUJEMY!!!

 • 12.11.2017 R. - URODZINY JULKI M. I JAKUBA S.JULA MA 3 LATA, A KUBUŚ 4 LATA  KOCHANI SOLENIZANCI! Z OKAZJI URODZIN SPEŁNIENIA MARZEŃ I WIELU SZCZĘŚLIWYCH DNI!!!
 • 6.11.2017 R. - "DZIEŃ POSTACI Z BAJEK"

PAŹDZIERNIK 2017

 • 30.10.2017 r. - ZGADUJ - ZGADULA "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK"

26.10.2017 R. - DZIEŃ POMARAŃCZOWY I ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW

19.10.2017R. - TEATRZYK W CKE - "PRZYGODA BALTAZARA I SMOKA WAWELSKIEGO"

16.10.2017 R. - JESIENNA SPARTAKIADA SPORTOWA - NASZĄ GRUPĘ REPREZENTOWALI: JAKUB D., MARTYNA B., HANIA N., JAKUB S., ALAN SZ. i MACIEK T.

13.10.2017 R. - UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

10.10.2017 R. - SPOTKANIE Z ILUZJONISTĄ

WRZESIEŃ 2017

29.09.2017 R. - DZIEŃ CHŁOPCA

26.09.2017 R. - DZIEŃ PATRONA I EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

W dniu 21 września 2017 r.  obchodził swoje 5 urodziny Adam S.    

Z okazju urodzin życzymy Ci wszystkiego najlepszego!!!

20.09.2017 R. - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA I PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

03 września 2017 r. - urodziny Oliviera S. - ma już 2 latka. Wszystkiego najlepszego!!! Niech mu słońce zawsze świeci, a buźka niech jest zawsze uśmiechnięta!!!

13 września 2017 r. - urodziny Filipa H. - ma już 4 lata!!!  Życzymy wesołej zabawy i samych sukcesów!!!

15 WRZEŚNIA 2017 R. - WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W "SPRZĄTANIU ŚWIATA"

 

Rok szkolny 2016/2017

 • 14.06.2017 r. - Letnia Spartakiada Sportowa
 • 08.06.2017 r. - Atrakcje z okazji jubileuszu przedszkola - zjeżdżalnie, dmuchańce, gąsienica
 • 06.06.2017 r. - Jubileusz XXX-lecia przedszkola
 • 01.06.2017 r. - Uroczystość z okazji "Dnia Dziecka"
 • 26.05.2017 r. - Uroczystość z okazji "Dnia Matki" w CKE
 • 24.0.2017 r. - Spotkanie z myśliwymi z Koła Łowieckiego "Szarak"
 • 22.05.2016 r. - Wyceczka do Dream - Parku w Ochabach
 • 11.05.2017 r. - Zebranie grupowe - spotkanie z rodzicami
 • 11.05.2017 r. - Wiosenna Spartakiada Sportowa
 • 09.05.2017 r. - Wycieczka do remizy strażackiej w Czerwionce - Leszczynach - spotkanie ze strażakami
 • 08.05.2017 r. - Wizyta strażaków z OSP Dębieńsko Stare - "Manewry strażackie" w ogrodzie przedszkolnym
 • 25.04.2017 r. - Zajęcie otwarte dla rodziców, spotkanie z panią psycholog Natalią Kasprowicz - prelekcja na temat "Agresja u dzieci"
 • 24.04.2017 r. - Spotkanie z panią Krystyną Gamza - bibliotekarką
 • 12.04.2017 r. - Spotkanie z Zajączkiem.
 • 10.04.2017 r. - Międzygrupowy konkurs "Julian Tuwim uczy i bawi"
 • 07.04.2017 r. - "Dzień Biały w przedszkolu".
 • 23.03.2017 r. - "Dzień Niebieski w przedszkolu".
 • 21.03.2017 r. - Pwitanie Wiosny - "Dzien Zielony w przedszkolu".
 • 08.03.2017 r. - "Dzień Kobiet" - wycieczka do "Igraszki' w Czerwionce - Leszczynach.
 • 07.03.2017 r. - Teatrzyk w CKE "Lokomotywa Pana Tuwima".
 • 13.02.2017 r. - Zajęcie otwarte dla rodziców - "Bawimy sie z Eskimosem" - gry i zabawy ruchowe. Po zajęciu spotkanie z panią psycholog Natalią Kasprowicz.
 • 07.02.2017 r. - "Bal Przebierańców u Księżniczek i Książąt".
 • 31.01.2017 r.  - Uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka" w CKE.
 • 16.01 - 30.01.2017 r. - Ferie Zimowe
 • 13.01.2017 r. - "Zimowa Spartakiada Sportowa". Naszą grupę reprezentowali: Zuzia K., Judyta B., adam B., Adasm Ch., Kacper N. i Bastian G.
 • 20.12.2016 r. - "Spotkanie Wigilijne".
 • 16 grudnia 2016 r, - Musical "Calineczka" w CKE.
 • 12 grudnia 2016 r. - Teatrzyk w przedszkolu - "Przygody Franka Bałwanka".
 • 6 grudnia 2016 r. - "Mikołaj w przedszkolu".
 • 1 grudnia 2016 r. - "Barbórka u Murzinków" - uroczystość przedszkolna z zaproszonymi tatusiami.
 • 25 listopada 2016 r. - Dzień Pluszowego Misia.
 • 23 listopada 2016 r. - występ pań: Claudii i Kasi Chwołka.
 • 21 listopada 2016 r. - Konkurs międzygrupowy "Prawa Dziecka" - wspólne z grupą I, II i VIII.
 • 17 listopada 2016 r. - Wycieczka do sklepu AGD w Czerwionce - Leszczynach.
 • 9 listopada 2016 r. - "Moje emocje" - zajęcia z panią psycholog Natalią Kapszewicz.
 • 8 listopada 2016 r. - Wycieczka do Urzedu stanu Cywilnego w Czerwionce - Leszczynach.
 • 4 listopada 2016 r. - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
 • 3 listopada 2016 r. - Pomarańczowy Dzień w Przedszkolu.
 • 28 października 2016 r. - wycieczka do CKE - wystawa ptaków egzotycznych.
 • 27 października 2016 r. - zajecie otwarte dla rodziców.
 • 18 października 2016 r. - Jesienna Spartakiada Sportowa - byliśmy drużyną "Wiewiórek" -drużynę reprezentowali: Lena Ł., Laura Ł., Maja S., Damian D., Daniel M. i Maciek S.
 • 17 października 2016 r. - obchodzilismy "Święto Drzewa".
 • 14 października 2016 r. - Dzień Edukacji Narodowej - impreza wspólna z grupą VIII "Mądrali"
 • 30 września 2016 r. - uroczystość z okazji "Dnia Chłopca" - piknik u Państwa Marzeny i Adama Blacha.
 • 29 września 2016 r. - Dzień Patrona połączony z Europejskim Dniem Języków Obcych - dzieci recytowały wiersz Juliana Tuwima "Bambo" i wiersz w języku greckim oraz zatańczyły grecki taniec "Zorbę".
 • 20 września 2016 r. - uroczystość z okazji "Dnia Przedszkolaka" oraz "Pasowanie na Przedszkolaka" dzieci nowych w grupie.
 • 16 września 2016 r. - udział w akcji "Sprzątanie Świata".
 • 15 września 2016 r.- spotkaliśmy się z pszczelarzem - p. Henrykiem Błażycą, który opowiedział nam, jak powstaje miód.
 • 14 września 2016 r. w przedszkolu gościliśmy policjanta - dzielnicowego p. Remigiusza Miturę oraz maskotkę śląskiej Policji - Sznupka.

 

Rok szkolny 2015/2016

Grupa VII "MURZYNKI"

 • 21.06.2016 r. - Uroczystość zakończenia roku szkolnego.
 • 13.06.2016 r. - Letnia Spartakiada Sportowa w ogrodzie przedszkolnym  - naszą drużynę  "Koników Morskich" reprezentowały dzieci: Noemi S., Alan Z., Michał L., Adaś Ch., Judytka B. i Martynka B.
 • 11.06.2016 r. - Festyn Rodzinny "Mama, Tata i Ja"
 • 10.06.2016 r. - Niespodzianka - zjeżdżalnia, skakaniec i trampolina w ogrodzie przedszkolnym
 • 06.06.2016 r. - Dzień Żółty w przedszkolu
 • 01.06.2016 r. - Uroczystość z okazji "Dnia Dziecka".
 • 31.05.2016 r. - Wycieczka do "Igraszki" w Czerwionce.
 • 25.05.2016 r. - Uroczystość z okazji "Dnia Matki" w CKE w Czerwionce - Leszczynach.
 • 19.05.2016 r. - Wycieczka do remizy strażackiej w Czerwionce - Leszczynach.
 • 19.05.2016 r. - Dzień Czerwony w przedszkolu.
 • 17.05.2016 r. - Wycieczka z rodzicami na Polanę Kanetowiec w Przegędzy.
 • 12.05.2016 r. - Wycieczka do CKE w Czerwionce - Leszczynach na XXII Przegląd Teatrzyków na bajkę "Calineczka" - występ dzieci z Wodzisławia Śl.
 • 11.05.2016 r. - Spotkanie ze strażakami z OSP Dębieńsko.
 • 27.04.2016 r. - Wycieczka autokarowa do Domu Kultury w Szczygłowicach na bajkę "O rybaku i złotej rybce"
 • 26.04.2016 r. - Zajęcie otwarte dla rodziców z wychowania patriotycznego "Piękna nasza Polska cała"
 • 18.04.2016 r. - Teatrzyk  "Przygody Bosmana Zaka"
 • 13.04.2016 r. - Wycieczka do ogrodków działkowych - spotkanie z pszczelarzem
 • 07.04.2016 r. - Dzień Biały w przedszkolu
 • 05.04.2015 r. - Wycieczka do apteki - spotkanie z farmaceutą
 • 05.04.2016 r. - Wiosenna Spartakiada Sportowa
 • 23.03.2016 r. - Spotkanie z Zajączkiem; Wielkanocny Podwieczorek; wizyta pani z biblioteki
 • 22.03.2016 r.  - Dzień Niebieski w przedszkolu
 • 22.03.2016 r. - Spotkanie z magikiem
 • 21.03.2016 r. - Zielony Dzień w przedszkolu
 • 08.03.2016 r. - "Koncert dla pań" - uroczystość z okazji "Dnia Kobiet"
 • 08.03.2016 r. - Wycieczka autokarowa na krytą pływalnię w Czerwionce - Leszczynach
 • 03.03.2016 r. - Wycieczka do zakładu fryzjerskiego p. Ilony Michalik
 • 09.02.2016 r. - Zajęcie otwarte dla rodziców. Temat zajęcia: "Bawimy się kolorami"
 • 09.02.2016 r. - Występ aktorów z Teatru Własnego z Chorzowa. Udział dzieci w przedstawieniu "O papużce kłamczuszce".
 • 28.01.2016 r. - Balik karnawałowy w przedszkolu.
 • 24.01.2016 r. - 4 urodziny Piotrusia Hudka
 • Z okazji urodzin składamy Ci życzenia:
  uśmiechu, zdrowia, radości,
  mnóstwa prezentów i gości,
  przyjaźni wielkich i małych,
  wielu przygód niebywałych,
  uśmiechu wesołego i wszystkiego,
  wszystkiego najlepszego!
 • 22.01.2016 r.- Zimowa Spartakiada Sportowa w ogrodzie przedszkolnym.
 • 19.01.2016 r. - Uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka" w CKE w Czerwionce - Leszczynach.
 • 08.01.2016 r. - Wycieczka do CKE w Czerwionce - Leszczynach na teatrzyk "Czerwony Kapturek".
 • 20.12.2015 r. - Urodziny Majki Stokłosy
   

Zdrowia, szczęścia, pomyślności,
w każdej chwili moc radości.
Niech Ci pachną kwiaty, drzewa

i niech wszystko „sto lat” śpiewa!

 • 17.12.2015 r. - Wycieczka do "Wiejskiej Chaty" w Bojkowie.
 • 14.12.2015 r. - "Spotkanie Wigilijne".
 • 08.12.2015 r. - "Stukamy i gramy" - perkusja - audycja muzyczna.
 • 08.12.2015 r. - Wycieczka do izby Tradycji - Centrum Informacji Turystycznej w Czerwionce.
 • 07.12.2015 r. - Spotkanie z Mikołajem
 • 30.11.2015 r. - 4.12.2015 r. - "Tydzień Śląski w przedszkolu"
 • 03.12.2015 r. - "Barbórka" - uroczystość dla tatusiów.
 • 26.11.2015 r. - Wizyta Pań: Kasi i Claudii Chwołka.
 • 25.11.2015 r. - Dzień Pluszowego Misia.
 • 23.11.2015 r. - Urodziny Alana Z.
 •    

  Nic Ci dać nie mogę, nie mam nic takiego.    

  Chyba dam buziaka i to nie jednego.

  Dam buziaków wiele i powiem na uszko:                  

  "Że bardzo Cię kocha, to moje serduszko!".

                                         
 • 13.11.2015 r. - Wycieczka do Straży Miejskiej w Czerwionce - spotkanie ze strażnikami.
 • 05.11.2015 r. - Światowy Dzień Postaci z Bajek.
 • 03.11.2015 r. - Teatrzyk: "Jesień na polanie".
 • 02.11.2015 r.-  "Pamiętamy o tych, co odeszli" - wycieczka pod pomniki Miejsc Pamięci Narodowej.
 • 29.10.2015 r. - "Dzień Pomarańczowy".
 • 29.10.2015 r. - Rodzicom Zuzi K. i Noemi S. zostały przedstawione wyniki dojrzałosci szkolnej dzieci 5-letnich.
 • 27.10.2015 r. - Zajęcie otwarte dla rodziców - "Co wiemy o wodzie" - zabawy badawcze z wodą.
 • 23.10.2015 r. - Wizyta pani dietetyk - p. Anny Foreiter.
 • 14.10.2015 r. - Dzień Edukacji Narodowej.
 • 09.10.2015 r. - Urodziny Marysi A.

Ile w świecie fruwa ptaków,

Ile w przedszkolu jest wieszaków.

Ilu chłopców strzela z kuszy,

ile śniegu z nieba prószy.

Ile gwiazd na niebie lśni,

tyle Marysiu

miej szczęśliwych dni!!!

 • 09.10.2015 r. - Święto Drzewa.
 • 09.10.2015 r. - Jesienna Spartakiada Sportowa.
 • 7.10.2015 r. - Teatrzyk - "Przyjaźń to skarb"
 • 01 - 30.10.2015 r. - udział w akcji "Kocyki i pieluszki dla dzieci z Afryki"
 • 30.09. 2015 r. - Dzieci wybrały się do "Igraszki" (Figloraju) w Czerwionce - Leszczynach, aby uroczyście świętować "Dzień Chłopaka". Pogoda dopisała (nie padało!!!) i mogliśmy naprawdę świetnie się bawić. Dziewczyny wręczyły chłopakom własnoręcznie wykonane laurki; chłopcy dostali też po dwa samochodziki (ufundowanych przez rodziców).
 • 25.09.2015 r. -    "Tu się przygoda nasza zaczyna. W naszym przedszkolu Juliana Tuwima".  Tymi słowami dzieci  rozpoczęły uroczystość z okazji Urodzin Patrona i Dnia Języków. Grupa VII "Murzynków" reprezentowała Wielką Brytanię. Królowa wraz z gwardzistami, panią Anetą (gitarzystką) i panią Karoliną L. (akordeonistką) towarzyszyły "Murzynkom" w tym uroczystym dniu. Wspaniały tort ufundowany przez panią Aleksandrę P.  - mamę Zuzi na pewno przyczynił się do uśmiechniętych buzi naszych milusińskich.
 • 18.09.2015 r. Udział w akcji "Sprzątanie Świata".
 • 16.09.2015 r. - Spotkanie z policjantem.
 • W dniu 8 września uroczyście obchodziliśmy urodziny Zuzi K. (5 lat) oraz Kacpra N. (4 lata). Był słodki poczęstunek, życzenia i wspólne odśpiewanie 100 lat! 

Zuziu i Kacperku!!!

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

Wszystkiego co piękne i wymarzone, niech w Waszym życiu będzie spełnione!

Niech życie słodko Wam płynie, a wszystko co złe niech szybko minie!

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach
  ul. Jana Pawła II 18
  44-230 Czerwionka-Leszczyny
 • 324312040

Galeria zdjęć