Nawigacja

Nasza grupa Wydarzenia Tematyka kompleksowa Nasza galeria Podziękowania Informacje dla Rodziców MURZYNKI PROMUJĄ ZDROWIE

GR.VII. Murzynki

Informacje dla Rodziców

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

GRUPA VII - MURZYNKI

rnl.pl - Analiza wiersza “Murzynek Bambo” pod kątem... | Facebook

 

Ważne informacje dla rodziców:

 • Każdy rodzic sam ubezpiecza swoje dziecko.
 • Wszystkie zgody i deklaracje podpisane przez rodziców  oddaje  się wychowawcy grupy.
 • Dziecko z przedszkola może odbierać wyłącznie osoba pełnoletnia wpisana na deklaracji /dziecko nie zostanie wydane osobie nie wpisanej do deklaracji/
 • Podajemy numer kontaktowy najlepiej obojga rodziców, bądź opiekunów lub dziadków
 • Karty pracy rodzice kupują indywidualnie
 • Ubiór dziecka dostosowujemy do pogody, (peleryna w szatni, czapka od słońca w zimie gruba, rękawiczki, szalik) wynika to z podstawy programowej wymagającej od nas codziennego przebywania na powietrzu w ogrodzie przedszkolnym

 

Pamiętajcie drodzy rodzice, dla Nas zdrowie Waszych pociech jest najważniejsze!

Do przedszkola uczęszczają tylko ZDROWE DZIECI! Jeśli w ciągu dnia, któreś z dzieci będzie kaszleć, pojawi się katar lub gorączka natychmiast zawiadamiamy rodziców! Musimy nauczyć się szanować zdrowie nawzajem, jesteśmy narażeni my, wasze pociechy i Wy Drodzy Rodzice. Liczymy na dobrą współpracę i oby jak najszybciej wróciła normalność.

 

 

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

MARZEC/KWIECIEŃ 2020

Ze wzgędu na stan pandemii w Polsce wprowadzone zostaje zdalne nauczanie. Kontakt z wychowawcą będzie przede wszystkim poprzez komunikatory społecznościowe, e-mail oraz telefoniczny. Zachęcamy do współpracy i fotorelacji na naszej grupie VII „Murzynki” na messengerze. Życzymy dużo zdrowia w tym trudnym okresie i do zobaczenia wkrótce. 

Ważna informacja:

Informuję, że z uwagi na sytuację epidemiczną w naszej Gminie, przypadki zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie dzieci, pracowników i ich rodzin za zgodą Organu prowadzącego, przedłużony zostaje okres zawieszenia pracy jednostek oświatowych w Gminie, w tym naszego przedszkola do 05 czerwca 2020r.

Pozdrawiam serdecznie

Gabriela Grochla

dyrektor przedszkola

Ważna informacja:

Informuję, że z uwagi na sytuację epidemiczną w naszej Gminie, przypadki zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie dzieci, pracowników i ich rodzin za zgodą Organu prowadzącego, przedłużony zostaje okres zawieszenia pracy jednostek oświatowych w Gminie, w tym naszego przedszkola do 29 maja 2020r.

Pozdrawiam serdecznie

Gabriela Grochla

dyrektor przedszkola

Informacje ze strony Czerwionka-Leszczyny

Po deklaracji premiera, samorządy będą mogły od 6 maja otworzyć przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny przed podjęciem tej ważnej decyzji analizuje możliwości zapewnienia opieki zgodnej z wytycznymi sanitarnymi.

❗️ Ze względu na znaczny przyrost liczby zachorowań na terenie woj. śląskiego obserwowany od kilku dni, placówki, dla których organem prowadzącym jest Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny, na pewno od 6 maja nadal pozostaną zamknięte.

❗️ Decyzja o ewentualnej dacie otwarcia przedszkoli zapadnie po konsultacjach z dyrektorami przedszkoli i szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, rodzicami oraz sprawdzeniu możliwości zapewnienia opieki zgodnej z wytycznymi sanitarnymi i zostanie podana do wiadomości nie wcześniej niż 8 maja.

WAŻNE!!!

PRZEDSZKOLA , dla których organem prowadzącym jest Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny pozostaną ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA.

Czekamy na rekomendacje SANEPIDU w tej sprawie.

Aktualnie dostosowujemy wypracowane procedury do wdrażania nowych warunków pobytu dzieci w przedszkolu zgodnie z obowiązującymi wytycznymi.

W najbliższym czasie nawiążemy bezpośredni kontakt z rodzicami dzieci, którzy zgłosili konieczność potrzeby objęcia opieką swojego dziecka.

Z poważaniem

Gabriela Grochla

dyrektor przedszkola

WAŻNE!!!

PRZEDSZKOLE JEST ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA.

W związku z informacją Premiera RP, dotyczącą możliwości uruchomienia pracy przedszkoli, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny informuje, że placówki, dla których organem prowadzącym jest Gmina i Miasto pozostaną zamknięte do odwołania.

https://www.czerwionka-leszczyny.pl/urzad/aktualnosci/Informacja-na-temat-pracy-przedszkoli-i-oddzialow-przedszkolnych-/idn:8201

Pozdrawiam Państwa serdecznie

Gabriela Grochla

dyrektor przedszkola

MARZEC 2020

 

Szanowni Rodzice,

Minister Edukacji Narodowej podjął decyzję o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

RODZICU, Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

 

- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS; - przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny; - rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz; - śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora przedszkola.

BARDZO PROSZĘ, ABY DZIECI W TYCH DNIACH POZOSTAŁY

 W DOMACH, A NIE PRZEBYWAŁY W WIĘKSZYCH GRUPACH

 POZA DOMEM

 

 

WAŻNA INFORMACJA

W związku z zaistniałą sytuacją

podczas nieobecności dzieci w przedszkolu

nauczycielki z grupy VII

będą się z Państwem kontaktować

poprzez grupę na messengerze.

Prosimy także śledzić komunikaty

na stronie przedszkola.

 

 

LUTY 2020

 • Zapraszamy na zajęcie otwarte, ktore odbedzie się w dniu 26 lutego 2020 r. godzinie 16.30.
 • 4 lutego w Naszym Przedszkolu odbędzie się bal karnawałowy. Zapraszamy serdecznie!!!
 • 26.02.20 - serdecznie zapraszamy na rozmowy indywiduale w godzinach 12.30 -13.30. Bardzo proszę o wcześniejsze umówienie się na konkretną godzinę.

STYCZEŃ 2020

 • 29 stycznia 2020 r. zapraszamy babcie i dziadków na uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka" do CKE.

Niech Nowy Rok obfituje w zawodowe sukcesy, przyniesie zadowolenie

i satysfakcję z podjętych działań i wyzwań.

W Nowym Roku życzymy zdrowia i pomyślności w życiu prywatnym

i zawodowym. Niech ten rok przyniesie wiele szczęścia, które sprawi,

że wszystkie podjęte decyzje zakończą się sukcesem.

 

GRUDZIEŃ 2019

2 GRUDNIA 2019 R.  GODZINA 16.00 - W TYM DNIU ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTOŚĆ "BARBÓRKA W PRZEDSZKOLU", POŁĄCZONA Z DNIEM OJCA.

  18 GRUDNIA 2019 R., GODZINA 16.30 - ZAPRASZAMY NA "SPOTKANIE WIGILIJNE"

LISTOPAD 2019

05.11.19 r. - Dzień Postaci z Bajek ( w tym dniu prosimy aby dzieci były przebrane za ulubione postacie bajkowe)

12.11.19 r. - W tym dniu odbędzie się w przedszkolu apel upamiętniający Powstania Śląskie

25.11.19 r. - Dzień Pluszowego Misia - w tym dniu dzieci przynoszą do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia.

 

PAŹDZIERNIK 2019

10.10.19 r. - Święto Drzewa. W tym dniu odbędzie sie także Jesienna Spartakiada Sportowa. Zbiórka dzieci przed wejściem do ogrodu przedszkolnego.

14.10.19 r. - Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej (prosimy o odświętny strój dla dzieci - chłopcy białe koszule i ciemne spodnie, dziewczynki białe bluzki i białe rajstopy).

17.10.2019 r. - Wyjście do CKE na bajkę "Pinokio". Koszt biletu: 8.00 zł ( dodatkowo 8.00 zł dopłaca Rada Rodziców - w sumie bilet kosztuje 16.00 zł) - płatne u wychowawczyni. Zbiórka dzieci przed CKE o godzinie 10.00 (rodzice przyprowadzają lub dowożą dzieci do CKE). Dzieci należy odebrać z przedszkola do godziny 15.30.


21.10.19 r. - Dzień Marchewki (prosimy aby w tym dniu dzieci ubrane były na pomarańczowo, mogą przynieść w tym dniu świeżaki, słodziaki w kolorze pomarańczowym np. marchewkę, liska itp.  

22.10.2019 r. (wtorek) – Serdecznie zapraszamy rodziców na zajęcia otwarte na godzinę 16.00. Prosimy rodziców i dzieci o wygodny ubiór - bedą zajęcia gimnastyczne.
 

WRZESIEŃ 2019

20.09 - Dzień Przedszkolaka - w tym dniu odbędzie się pasowanie nowych przedszkolaków

23.09 - akcja "Sprzątanie Świata"

25.09 - Dzień Patrona połączony z Europejskim Dniem Języków Obcych

30.09 - Dzień Chłopaka

2.09.2019r. Rozpoczęcie roku szkolnego.

W tym dniu zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na wspólne

zabawy w godzinach 14.00 - 16.00.

Prosimy o przyniesienie do przedszkola: 

szczoteczkę i pastę do zębów, chusteczki higieniczne, obuwie zmienne

(podpisane). Prosimy także przynieść ubrania na zmianę w podpisanym

worku. Dziecko należy ubierać do przedszkola w strój wygodny,

odpowiedni do pogody oraz nakrycie głowy.

 

Szanowni rodzice 

Nasza Grupa na ten rok szkolny wybrała

Program Wychowania Przedszkolnego E. Kordas PWN zgodny z podstawą programową dla Przedszkoli.

Karty Pracy, na których w tym roku będziemy pracować to: "NOWA TRAMPOLINA"- pakiety odpowiednie dla danej grupy wiekowej. Bardzo prosimy o zaopatrzenie dziecka w Karty Pracy indywidualnie lub zbiorowo.

 

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

Styczeń 2019

18.01 zapraszamy na zajęcia otwarte dla rodziców w gr. VII

23.01 odbędzie sie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w CKE.

 

Grudzień 2018

Od środy 05.12 zaczynają się roraty proszę na środę przynieść lampiony dla dzieci

17.12 , o godz. 16.30 odbędzie się Wigilijka i Jasełka w naszej grupie. Bardzo bym prosiła o przygotowanie strojów dla dzieci na Jasełka tj. Strój Aniołka, Pastuszka itp.

06.12 – Mikołaj w przedszkolu

 

LISTOPAD 2018

5.11-Dzień Postaci z Bajek - ubieramy dzieci już w szatni w dowolną postać z bajki

9.11-Uroczystość z okazji 100-lecia niepodległości- u ieramy dzieci w barwy Polski
26.11-Dzień Pluszowego Misia- przynosimy Misia do przedszkola

Dokładnie daty Dnia Taty i Jasełek w późniejszym czasie

PAŹDZIERNIK 2018

26.10 zajęcia otwarte będą wcześniej 16.30, zapraszam serdecznie dzieci przychodzą normalnie na 13.30.

25.10 czwartek obchodzimy Dzień Marchewki czyli Pomarańczowy Dzień. Proszę w tym dniu ubrać dziecko na ten kolor - bluzka bądź spódniczka/sukienka pomarańczowa

Zbieramy rowniez karmę dla  piesków, zapraszam chętnych rodziców

12.10 o godz. 12.50 odbędą się kontakty indywidualne z rodzicami. Chetnych rodziców proszę o informację wcześniej.

  WRZESIEŃ 2018  

 

Informacja

Serdecznie zapraszamy na konferencję dotyczącą pomocy psychologiczno - pedagogicznej w przedszkolu. Osobą prowadzącą będzie pracownik Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Czerwionce - Leszczynach, p. Katarzyna Kuźnik.
Konferencja odbędzie się w naszym przedszkolu 27.09.2018 o godzinie. 16.00.
Zapraszamy zainteresowanych rodziców

Ważne daty i wydarzenia:

- 26. 09 - Urodziny Tuwima połączone z Europejskim Dniem Języków.

- 01.10 - obchodzimy w naszej grupie Dzień Chłopaka

12.10 - obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej- święto wszystkich pracowników oświaty. W tym dniu odbędą się występy z okazji tego święta (bez udziału rodziców) i bardzo proszę o przygotowanie:
* szlafroku dla dziecka
* klapek basenowych
* kaczka lub duża szczotka do kąpieli lub gąbka.

Dzieci w tych dniach,mimo uroczystości przebywają normalnie w przedszkolu od 13.30 -19.00

Sprawy administracyjne:

 • Grupa VII Murzynki 13.30 – 19.00 – karty odbijamy o 13.30!
 • rozmowy indywidualne co miesiąc
 • zajęcia otwarte co miesiąc
 • ubezpieczenie płatne w swoim zakresie
 • umowy podpisuje tata i mama przekazują do sekretariatu przedszkola
 • wszelkie zgody podpisuje rodzic i oddaje wychowawcy
 • deklaracje dotyczącą osób (osoba pełnoletnia) upoważnionych do odbioru dziecka z przedszkola wypełniamy i oddajemy od razu wychowawcy. Dziecko nie zostanie wydane osobie nie wpisanej do deklaracji.
 • Podajemy numer kontaktowy najlepiej obojga rodziców, bądź opiekunów a nawet dziadków

Opłaty:

 • Do 10go każdego miesiąca opłata za przedszkole w zależności od godzin przebywania dziecka w placówce
 • książki kupujemy sami:
 • TRAMPOLINA PIĘCIOLATKA PWN OK. 104 ZŁ – CAŁA TECZKA
 • TRAMPOLINA CZTEROLATKA PWN OK. 70 ZŁ – CAŁA TECZKA
 • 100zł wyprawka na artykuły papiernicze płatne u wychowawcy

Inne informacje:

 • ubranie dostosowane do pogody, (peleryna w szatni, czapka od słońca w zimie gruba, rękawiczki, szalik) wynika to z podstawy programowej wymagającej od nas codziennych spacery lub przebywania na powietrzu w ogrodzie przedszkolnym
 • przynosimy:
  • kubek, pasta, szczoteczka, chusteczki,
  • strój na zaj. sportowe: biała bluzka + ciemne getry/spodenki,
  • majtki, skarpetki, getry, bluzka w reklamówce podpisane
 • Ważne daty
  • Przerwa świąteczna 23.12-31.12.2018
  • 11.02 – 24.02. 2019 Ferie zimowe
  • 18.04 – 23.04. 2019 Wielknanoc
  • 21.06.2019 – koniec roku szkolnego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 • Zapraszamy rodziców na uroczystość zakończenia roku szkolnego w dniu 18 czerwca 2018 r. o godzinie 17.00.
 • W dniu 7 czerwca 2018 r. wyjeżdżamy na wycieczkę do Bojkowa do Izby Tradycji na warsztaty "Od ziarenka do bochenka". Koszt: 30,00 zł - płatne u wychowawczyni.
 • Zapraszam rodziców na zajęcie otwarte, które odbędzie się w dniu 17 maja 2018 r. (czwartek) o godzinie 16.30.
 • Uroczystość z okazji "Dnia Matki" odbędzie się w dniu 25 maja 2018 r. w CKE w Czerwionce - Leszczynach. Bardzo proszę, by podobnie jak w latach ubiegłych wasi mężowie bądź babcie podjęli współpracę w dekorowaniu stołu oraz doglądaniu czy niczego nie brakuje podczas bankietu w dniu Waszego Święta. Chętnych do współpracy proszę zgłosić jak najszybciej. Z góry dziękuję za poświęcony czas.
 • W dniu 27 kwietnia br. (piątek) dzieci wyjeżdżają do Szczygłowic na teatrzyk "Rubinowy Książę". Koszt: 10,00 zł. W tym dniu zbiórka dzieci do godziny 12.15. Wyjazd autobusem o godz. 12.20. W tym dniu dzieci należy odebrać do godziny: 17.45.
 
 • Zapraszam rodziców na zajęcie otwarte w dniu 22 marca 2017 r.o godzinie 16.30.
 • W ramach realizacji programów: "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY" oraz "MAMO TATO WOLĘ WODĘ" zachęcamy do współpracy - PROSIMY by ubrać dzieci do przedszkola w wyznaczonych kolorach.

21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny - proponujemy kolor ZIELONY

22 marca - Światowy Dzień Wody - proponujemy

kolor NIEBIESKI

 • W środę i czwartek odbędą się międzygrupowe zgaduj-zgadule MASTERCHEF po ślonsku. W środę zaprezentują swoją wiedzę i umiejętności kulinarne drużyny z grup: I, II, III, V oraz uczniowie SP 4, natomiast w czwartek drużyny z grup: IV, VI, VII i VIII.

 

 • 07.03.2018 r. -  Wyjście do CKE na spektakl teatralny

,, Karolcia". Do godz. 10.00  należy zaprowadzić dzieci do CKE. Odbiór dzieci z przedszkola w godz. od 15.15-15.30.

 • Zapraszam rodziców na rozmowy indywidualne w dniu 28.02.2018 r. od godz. 12.30 do 13.30.
 • Zapraszam rodziców na zajęcie otwarte, które odbędzie się w dniu 20 lutego 2018 r. o godz. 16.30.
 • W dniu 07.03.2018 r. - w CKE odbędzie się przedstawienie "Karolcia"o godz. 10:15. Proszę o wpłatę 10zł (cena biletu 17zł ale 7zł płatne z Rady Rodziców). W tym dniu dzieci bedą na zajęciach do południa. Przywozimy dzieci do CKE, a odbieramy w przedszkolu. O szczegółach poinformuję w późniejszym terminie.
 • Nasze przedszkole bierze udział w akcji "Góra Grosza". Dzieci mogą wrzucać grosiki do skarbonek przygotowanych w naszej sali. Z góry dziękuję za zaangażowanie się w naszą akcję.
 • Kontakty indywidualne odbędą się w dniu 26 stycznia 2018 r. w godzinach: 12.30 - 13.30 - Z a p r a s z a m.
 • Uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka" odbędzie się w dniu 25 stycznia 2018 r. (czwartek) w CKE w Czerwionce - Leszczynach. Zapraszamy babcie i dziadków na godz. 11.30. - Obecność dziecka oraz babć i dziadków na uroczystości prosimy potwierdzić u wychowawców grup do 22 stycznia 2018 r. - Dnia 25 stycznia nie przyprowadzamy dzieci do przedszkola, - W tym dniu prosimy przyprowadzić dzieci do CKE o godzinie 11.00. - Po całej uroczystości babcie i dziadkowie zabierają dzieci do domu. Prosimy w tym dniu ubrać dziewczynki w białe rajstopy i białe bluzeczki a chłopców w białe koszule oraz ciemne spodnie.
 • W dniu 18 stycznia 2018 r. dzieci będą miały "Baśniowy Bal Przebierańców". Prosimy o przebranie dzieci w odpowiednie stroje.

 

ŻYCZENIA NA ROK 2018

Radosnego i szczęśliwego Nowego Roku
z marzeniami o które warto walczyć,
z radościami którymi warto się dzielić,
z przyjaciółmi z którymi warto być
i z nadzieją bez której nie da się żyć!
 • 25-26.12.2017 R. - ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA - DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH
 • 27-29.12.2017 R. - PRZERWA ŚWIĄTECZNA - DYŻUR - GRUPA ŁĄCZONA
 • ZAPRASZAM RODZICÓW NA "SPOTKANIE WIGILIJNE", KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 18 GRUDNIA 2017 R. O GODZINIE 16.30.
 • ZAPRASZAM TATUSIÓW NA UROCZYSTOŚĆ "BARBÓRKA W NASZEJ GRUPIE", KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 5 GRUDNIA 2017 R. O GODZINIE 16.30.
 • ZAPRASZAM RODZICÓW NA ZAJĘCIE  OTWARTE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 26 PAŹDZIERNIKA 2016 R. O GODZINIE 16.30.
 • KONTAKTY INDYWIDUALNE ODBĘDĄ SIĘ W DNIU 30 PAŹDZIERNIKA 2017 R.  (PONIEDZIAŁEK) W GODZINACH: 12.30 - 13.30.
 • DZIEŃ 26.10.2017 R. JEST DNIEM POMARAŃCZOWYM W PRZEDSZKOLU. PROSIMY, ABY DZIECI W TYM DNIU PRZYBYŁY DO PRZEDSZKOLA UBRANE NA POMARAŃCZOWO

 • 6.11.2017 r.- "Światowy Dzień Postaci z Bajek". W tym dniu dzieci przebierają się za wybraną postać z bajki.
 • 13.10.2017 r. - Dzień Edukacji Narodowej- w tym dniu prosimy by dzieci były ubrane odświętnie
 • 06.10.2017 r.- Wizyta biskupa w naszym przedszkolu.
 • 29.09.2017 r.- Uroczystość grupowa -  "Dzień Chłopca".
 • 26.09.2017 r. - Odbędzie się Europejski Dzień Języków oraz Urodziny Juliana Tuwima. Prosimy w tym dniu ubrać dziewczynki w białe rajstopy i białe bluzeczki a chłopców w białe koszule. 
 • 20.09.2017 r.-  "Dzień przedszkolaka", w tym dniu odbędzie się pasowanie na przedszkolaka . Prosimy w tym dniu ubrać dzieci odświętnie.
 • 15.09.2017 r.- Odbędzie się akcja "Sprzątanie Świata"- w tym dniu idziemy sprzątać okolice przedszkola, prosimy o dostosowanie ubioru do warunków atmosferycznych
  SERDECZNIE WITAMY PO WAKACJACH!

 

Wszystkim życzymy wielu radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu, dużo uśmiechu, wspaniałych zabaw i ciekawych zajęć.

Rodzicom życzymy, aby Wasze dzieci codziennie zaskakiwały Was swoimi nowymi osiągnięciami i sukcesami.

 

 • 01.09.2017 R. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - witamy w godzinach:: 11.00 - 13.00
 • Zebranie ogólne i grupowe - 30.08.2017 r.  - godzina 15.30

Rok szkolny 2016/2017

CZERWIEC 2017

smiley06.06.2017 R. - ZAPRASZAM RODZICÓW NA UROCZYSTOŚCI ZWIĄZANIE Z JUBILEUSZEM PRZEDSZKOLA

smiley ZAPRASZAM RODZICÓW NA UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 19.06.2017 R. O GODZINIE 16.00

MAJ 2017

smileyZAPRASZAM RODZICÓW NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 11 MAJA 2017 R. O GODZINIE 17.30.

smileyZAPRASZAM RODZICÓW NA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI "DNIA MATKI", KTÓRA ODBĘDZIE SIE W DNIU 26 MAJA 23017 R.  O GODZINIE 9.30 W CKE.

KWIECIEŃ 2017

smileyZAPRASZAM RODZICÓW NA ZAJĘCIE OTWARTE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 25 KWIETNIA 2017 R. O GODZINIE 16.00.

MARZEC 2017

smileyW DNIU 7 MARCA BR. DZIECI WYCHODZĄ NA BAJKĘ DO CKE - CENA 7.00 ZŁ - PŁATNE U WYCHOWAWCZYNI.

LUTY 2017

smileyKONTAKTY INDYWIDUALNE W MIESIĄCU LUTYM 2017 R. ODBĘDA SIĘ W DNIACH 16.02.2017 R. ORAZ 21.02. 2017 R. W GODZINACH 12.20 - 13.20.

smileyZAPRASZAMY NA ZAJĘCIE  OTWARTE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 13 LUTEGO 2017 R. (PONIEDZIAŁEK) O GODZINIE 16.00.  PO ZAJĘCIU SPOTKANIE Z PANIĄ PSYCHOLOG - P. NATALIĄ  KASPROWICZ.

PROSIMY O UBRANIE  SIĘ  NA  SPORTOWO.

smileyW DNIU 07.02.2017 R. ODBĘDZIE SIĘ BAL PRZEBIERAŃCÓW. PROSIMY O PRZYGOTOWANIE STROJÓW DLA DZIECI.

STYCZEŃ 2017

smiley Zapraszamy na uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka". Impreza odbędzie sie w dniu 31 stycznia 2017 r. w CKE w Czerwionce-Leszczynach o godzinie 9.00. Dzieci przyprowadzamy o godz. 8.30. Zapraszamy!!!

smiley Zapraszamy rodziców na Zabawę Karnawałową, która odbędzie się w dniu 4 lutego 2017 r. w Wiejskim Domu Kultury w Szczejkowicach.

Ż y c z e n i a      n a     2 0 1 7   r o k

Serdecznie życzymy Państwu w 2017 roku wszystkiego, co najlepsze. Spełnienia wszelkich marzeń i planów!

GRUDZIEŃ 2016 r.

smiley 1.12.2016 r. - godz. 16.00 - "Barbórka u Murzinków" - uroczystość z udziałem tatusiów

smiley6.12.2016 r. - "Mikołaj w przedszkolu"

smiley8.12.2016 r. - Teatrzyk "Przygody Franka Bałwanka"

smiley16.12.2016 r. - Bajka w CKE - koszt; 13.00 - płatne u wychowawczyni

smiley20.12.2016 r. - "Spotkanie Wigilijne"

LISTOPAD 2016 r.

smiley16 listopada - Dzień Tolerancji

smiley20 listopada - "Światowy Dzień Praw Dziecka"

smiley23 listopada - Wizyta pań: Kasi i Claudii Chwołka

smiley25 listopada - "Dzień Pluszowego Misia"

smiley30 listopada - kontakty indywidualne z rodzicami odbędą się w godzinach od 12.20 - do 13.20

smiley 30 listopada - wykonanie zdjęć przez Pana Andrzeja Krczyka - "Kartki świąteczne"

PAŹDZIERNIK 2016 r.

  W dniu 27.10.2016 r. o godzinie 16.30 odbędą się zajęcia otwarte w naszej grupie. Serdecznie zapraszamy rodziców.

 Kontakty indywidualne z rodzicami odbędą się w dniu 27.10.2016 r. w godzinach od 12.30 do 13.30.

W dniu 14.10.2016 r. odbędzie sie uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prosimy o odświętne ubranie dzieci.

  Rozpoczęcie roku szkolnego - 1 września 2016 r.

   20 września 2016 r. (wtorek) w przedszkolu obchodzimy "Dzień Przedszkolaka". W tym dniu odbędzie się Pasowanie na Przedszkolaka dzieci, które uczęszczają do przedszkola 1 rok oraz tych, które przyszły do przedszkola w II półroczu roku szkolnego 2015/2016. Prosimy o ubranie dzieci w odświętny strój.

  W dniu 29 września br. (czwartek) odbędzie się w przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Patrona oraz Europejski Dzień Języków Obcych. Nasza grupa będzie reprezentowała Grecję. 

Rok szkolny 2015/2016

smileyZapraszamy rodziców na uroczystość "Zakończenia roku szkolnego", która odbędzie się w dniu 21 czerwca 2016 r. o godzinie 16.00.

smileyZapraszamy wszystkich rodziców na Festyn Rodzinny "Mama, Tata i Ja", który odbędzie się w dniu 11 czerwca 2016 r. (sobota) w godzinach od 15.00 do 19.00.

smileyW dniu 06.06.2016 r. będzie "Dniem Żółtym w przedszkolu'. Prosimy o przygotowanie dla dzieci żółtych strojów.

smileyW dniu 31 maja 2016 r. dzieci wybieraja się na wycieczkę do "Igraszki" ("Figloraju") w Czerwionce-Leszczynach. Proszę w tym dniu ubrać dzieci na sportowo.

smileyZaprasza się mamy na uroczystość z okazji "Dnia Matki" do CKE w Czerwionce - Leszczynach. Uroczystość odbędzie się w dniu 25.05.2016 r.

smileyZaprasza się rodziców dzieci 5-letnich w dniu 25.04.2016 r. (poniedziałek) w godzinach 12.15-13.15 w celu omówienia wyników końcowych  "Oceny gotowości szkolnej dziecka".

smileyZapraszamy rodziców na zajęcie otwarte, które odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2016 r. o godzinie 17-tej.

smileyW dniu 27.04.2016 r. dzieci z naszej grupy wyjeżdżają na bajkę "O rybaku i złotej rybce" do Domu Kultury w Szczygłowicach. Koszt 10,00 zł - płatne u wychowawcy grupy.

smiley31.03.2016 r. - KONTAKTY INDYWIDUALNE rodziców z wychowawcą grupy - godz. 12.15 - 13.25. Prosimy rodziców o wcześniejsze powiadomienie wychowawcy o swojej obecności.

W dniach od 15.02.2016 r. do 26.02.2016 r. trwają FERIE ZIMOWE. Przedszkole w tym czasie będzie pełniło dyżur dla dzieci rodziców pracujących ( w tym czasie grupy popołudniowe nie pracują).

ŻYCZYMY DZIEIOM I RODZICOM UDANEGO WYPOCZYNKUsmiley

smileyZapraszamy rodziców na zajęcie otwarte, które odbędzie się w dniu 9 lutego 2016 r. (wtorek) o godzinie 16.30.

smiley"Balik Karnawałowy" odbędzie się w dniu 28 stycznia 2016 r. Prosimy o przygotowanie dla dzieci strojów karnawałowych na bal.

smiley"Zabawa karnawałowa dla rodziców" odbędzie sie w dniu 16 stycznia 2016 roku w Wiejskim  Domu Kultury w Szczejkowicach. Zapraszamy chętnych rodziców o liczny udział w zabawie. Prosimy o przygotowanie kotylionów oraz o fant (wartość od 15,00 złotych - wzwyż).

smileyUroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka" odbędzie się w dniu 19 stycznia 2015 r. w CKE w Czerwionce. Rozpoczęcie uroczystości godz.11.30. Dzieci przyprowadzamy do CKE na godzinę 11.00. Prosimy o podanie dokładnej ilości dziadków, którzy wezmą udział w uroczystości (lista zgłoszeń znajduje się u wychowawczyni grupy). 

smiley08.01.2015 r. - Idziemy do CKE w Czerwionce na bajkę "Czerwony Kapturek". W tym dniu zajęcia będą w godzinach: 9.30 - 15.00. Przyprowadzamy dzieci do CKE na godz. 9.30, odbieramy z przedszkola do godz. 15.00. Cena biletu: 16.00 zł. Prosimy uregulować płatność u wychowawczyni.

smiley17.12.2015 r. - W tym dniu odbędzie się wycieczka do Izby Tradycji "Wiejska Chata" w Bojkowie. Koszt wycieczka - 30,00 zł - płatne u wychowawczyni.

smileyZaprasza się rodziców na "Spotkanie Wigilijne", które odbędzie się w dniu 14.12.2015 r. o godzinie 16.15.

smileyZaprasza się tatusiów na uroczystość "Barbórkową", która odbędzie się w dniu 3 grudnia 2015 r. o godzinie 16.30.

smileyZaprasza się rodziców dzieci 5-letnich w dniu 29.10.2015 r. w godzinach 12.15-13.15 w celu omówienia wyników wstępnych "Oceny gotowości szkolnej dziecka".

smileyZaprasza się rodziców na zajęcie otwarte, które odbędzie się w dniu 27.10.2015 r. (wtorek) o godzinie 17-tej.

smiley30.09.2015 r. - środa - wycieczka do "IGRASZKI" w Czerwionce. Koszt: 10,00 zł za 1,5 h - płatne u wychowawczyni w dniu wycieczki (wycieczka odbędzie się tylko w czasie ładnej pogody).

smiley29.09.2015 r. - wtorek - KONTAKTY INDYWIDUALNE rodziców z wychowawcą grupy - godz. 12.15 - 13.15. Prosimy rodziców o wcześniejsze powiadomienie wychowawcy o swojej obecności.

smiley25.09.2015 r.- piątek  - EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW, URODZINY TUWIMA oraz PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA/STARSZAKA.

smiley27.08.2015 r. – Spotkanie organizacyjne

INFORMACJE  DLA  RODZICÓW,  KTÓRZY  NIE  MIELI  OKAZJI UCZESTNICZYĆ  W  PIERWSZYM  ZEBRANIU  ORGANIZACYJNYM DLA RODZICÓW:

1. Przedstawienie nazwy grupy („Murzynki” – Grupa VII),  nauczycieli i pracowników, kontakt do przedszkola (32-431-20-40/wew.16, domofon – sala gr. III)

2. Instrukcja poprawnego wypełnienia deklaracji i oświadczeń oraz upoważnienia do odbioru dziecka. Deklaracje, oświadczenia i upoważnienia składamy u wychowawcy najpóźniej do 1 września br. do momentu przyprowadzenia dziecka do przedszkola, zwłaszcza jeśli rodzice nie będą sami odbierać w tym dniu swojej pociechy.

3. Zachęcenie do ubezpieczenia dziecka

4. Omówienie przebywania dziecka w p-lu odbywa się zgodnie z ramowym planem pracy w grupie  w oparciu o zasady podstawy programowej i obejmuje 300 min rozplanowanych jako:

- 1/5 – swobodna zabawa

- 1/5 – pobyt na powietrzu

- 1/5 – zajęcia dydaktyczne

- 2/5 – czynności opiekuńcze

Nauczyciele prowadzą obserwację dziecka

- w październiku – obserwacja początkowa,

- w styczniu/lutym – obserwacja półroczna,

- maj/czerwiec – obserwacja końcowa.

5. Rodzice osobiście kupują karty pracy dla dzieci

Wyd. Mac KRAINA PRZEDSZKOLAKA

–  dzieci 3 letnie - prace plastyczne w teczce

- dzieci 4 letnie – prace plastyczne w teczce

- 5 latki „Kraina matematyki i kraina liter”

6.  W przypadku dzieci 5 letnich prowadzona jest diagnoza wstępna do końca października obrazująca poziom umiejętności dziecka przygotowującego się do podjęcia nauki w szkole. Diagnozę podsumowującą prowadzi się na przełomie marca i kwietnia, a do końca kwietnia zapoznaje się rodziców z jej wynikami. Także na podstawie tych diagnoz typuje się dziecko do pracy wyrównawczej by wyrównać deficyty bądź zachęca do konsultacji psychologicznej. Jeśli rodzice wyrażą wolę nauczyciel może przygotować zadania do utrwalenia w domu dla dzieci przygotowujących się do nauki i wdrażających dzieci do systematycznej pracy pod kątem szkolnym.

Ponadto, co dwa miesiące (październik, grudzień, luty, kwiecień, czerwiec) będą przeprowadzane zajęcia otwarte dla rodziców obrazujące postępy dziecka oraz konsultacje indywidualne w których brać mogą udział rodzice pragnący doinformować się na temat postępów dziecka, niepokojów wychowawczych czy innych.

7. Składka na artykuły papiernicze wynosi 10zł miesięcznie (do uregulowania w 1;2 lub 5 ratach). Prosi się o systematyczne regulowanie opłat, gdyż pieniądze są na bieżąco przeznaczane na zakup art. piśmienniczych, a koszty są rozliczane w zeszycie i do wglądu rodziców na każdym spotkaniu z nimi.

8. Składka na Radę Rodziców niezmiennie od kilku lat wynosi 100 zł niezależnie od ilości dzieci w przedszkolu. Jest ona nieobowiązkowa, jednak zachęcamy rodziców do jej zapłacenia gdyż to z pieniędzy RR opłacane są dodatkowe atrakcje dla dzieci jak teatry, nagrody na spartakiady, atrakcje na dzień dziecka itp. Jeśli ktoś chce zdeklarować mniejszą kwotę może to także uczynić przelewem na konto lub w sekretariacie przedszkola.

9. Wybór Rady Rodziców – wybrani rodzice będą reprezentować naszą grupę przez kolejny rok.

10. Funkcjonowanie  grupy w przedszkolu :

·         Przyprowadzanie do przedszkola –godz. 13.30, szatni maksymalnie 13.20. Prosi się o rozebranie dziecka i pozostawienie go pod opieką nauczyciela lub woźnej aby dziecko szybciej przebyło okres aklimatyzacji, nie idziemy aż do sali. Gdyby zaistniała konieczność szybszego odbioru dziecka proszę dzwonić na domofonie przy drzwiach wejściowych na przycisk z napisem gr.III, wówczas woźna lub nauczyciel doprowadzi dziecko do drzwi.

·         Odbieranie dzieci do godz. 19.00, jeżeli dziecko nie zostanie odebrane do tej godziny nauczyciel odnotowuje fakt w zeszycie spóźnień. Trzykrotne spóźnienie lub nieodebranie dziecka wiąże się z nałożeniem kary finansowej 40,00 zł (chyba, że rodzic poinformuje o zdarzeniu losowym typu „złapanie gumy”, korek itp. Początkowo będą sprawdzane dowody osobiste w celu sprawdzenia zgodności danych dla bezpieczeństwa.

·         Proszę zaopatrzyć dziecko w: szczoteczki, pasty, kubek do wody pitnej, buty zmienne, chusteczki higieniczne –obowiązkowo podpisane aby nie zginęły,

·         Strój zmienny - majtki, skarpetki bluzka spodnie kilka szt. w reklamówce podpisanej, zostawiamy w szatni. Jeśli dziecko używa pampersów prosi się o podpisanie paczki lub worka w której się znajdują, aby uniknąć nieporozumień i zabierania cudzej własności.

·         Bardzo też prosimy o dostosowywanie stroju dziecka do pogody! W upalne dni aby dziecko koniecznie posiadało nakrycie głowy, krem z wysokim filtrem przy jasnych karnacjach w dni chłodne szalik kurteczkę, opaskę lub czapkę;

w zimie - rękawiczki z jednym palcem, ciepłe spodnie w razie braku ocieplacza spodnie na zmianę. Prosimy także by dziecko było ubierane wygodnie i praktycznie, liczmy się z tym że odzież może ulec zabrudzeniu od farb, pasku, trawy czy jedzenia. Niech dziecko jest czyste ale zaopatrzmy je w rzeczy na zmianę tak by nie było nam żal zniszczonej odzieży przy dobrej zabawie dziecka.

Posiłki :

14.00 – Obiad

15.00 – Owoc/sok

17.00 - Podwieczorek

 • Jeśli w karcie nie odnotowano jakiś chorób czy alergii dziecka proszę o uzupełnienie danych i zgłoszenie tego nauczycielowi. Alergie pokarmowe poparte powinny być zaświadczeniem lekarskim, jako że kuchnia serwuje posiłki bazujące na mleku i przetworach mlecznych. Podobnie proszę zgłaszać alergie na zwierzęta ze względu na kąciki przyrody znajdujący się w salach przedszkolnych. Praktykuje się także obchodzenie urodzin dzieci w przedszkolu inf. o alergii na kakao  jest także dodatkową informacją dla rodziców ofiarujących słodycze jakie cukierki czy batoniki wybrać by nie pokrzywdzić innych. Dzieci często mają także w okresie wiosennym czy jesiennym kaszle alergiczne, aby wykluczyć chorobę i zakażenie innych prosi się w takim wypadku o pisemną informację od pediatry, by można ją przedłożyć ewentualnie innym rodzicom.
 • Pod żadnym pozorem nie dawać dzieciom własnych zabawek do przedszkola, gdyż za zgubienie lub zniszczenie przedszkole nie ponosi odpowiedzialności.

·         Ze względu na brak informacji w kartach na temat miejsca zatrudnienie uprasza się rodziców, którzy  wyrażają chęć sponsoringu lub mają możliwość kontaktu z kimś kto chętnie wejdzie w taką współpracę z przedszkolem o informacji na ten temat. Jeśli ktoś z państwa pielęgnuje jakąś ciekawą pasję lub reprezentuje niecodzienny zawód proszę także o informacje na ten temat, by przybliżyć dzieciom nowinki i zapoznać ich z nimi. Proszę także o informację, który z tatusiów lub dziadków mógłby w czasie obchodów barbórkowych przyjść z pogadanką dla dzieci w stroju galowym górniczym.

·         W przedszkolu odbywają się różnego rodzaju uroczystości.

- „Urodziny Tuwima i dzień języków obcych”  - 25.09.2015 r. (w tym dniu oprócz uroczystości grupowych mamy gry i zabawy i oczywiście tort)

- „Pasowanie na przedszkolaka”

- „Dzień Chłopaka” -  30.09.2015 r.

- Dzień Edukacji Narodowej - 14.10.2015 r.

      - Przegląd tuwimowski ok 26.11.2015 r.

- „Dzień Taty i Dzień Górnika”

- „Mikołaj”

- Wigilia

- „Dzień Babci i Dziadka”

- Bal przebierańców

- „Dzień Kobiet”

- „Dzień Dziecka”

- Festyn Rodzinny

- Zakończenie roku szkolnego

W tym czasie jak co roku będziemy prosili rodziców o wspomożenie nas swoim talentem kulinarnym i upieczenie ciasta w ramach poczęstunku dla dzieci i gości.

·         Zgonie ze statutem przedszkola do przedszkola mogą uczęszczać tylko dzieci zdrowe, stad też prosi się nie przyprowadzać dzieci chorych, by nie zarazić innych np. z temperaturą, ospą, wszami itp. By czuwać także nad zdrowiem dzieci w grupie nauczyciel, jego pomoc czy woźna co tydzień będą sprawdzać stan higieny głowy. 

·         Rodzice dzieci, którzy zadeklarowali chęć ich uczestniczenia w zajęciach z religii proszeni są przez panią katechetkę do zaopatrzenia dzieci w zeszyt do religii oraz wpłacenie 7 zł na komplet obrazków u wychowawców grup.

 • Nieobecność w danym dniu lub dłuższe proszę zgłaszać do godz. 8.30 telefonicznie do sekretariatu.
 • Jeżeli nieobecność dziecka będzie przeciągać się na następny tydzień, to w każdy poniedziałek należy to zgłosić telefonicznie do godz. 8.30. W przypadku braku zgłoszenia nieobecności, kuchnia przygotowuje dla dziecka posiłek, którego koszt pokryje rodzic.

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach
  ul. Jana Pawła II 18
  44-230 Czerwionka-Leszczyny
 • 324312040

Galeria zdjęć